Strona główna 0_Slider Dolnośląscy turyści spotkają się w Świebodzicach

Dolnośląscy turyści spotkają się w Świebodzicach

0

Jeśli lubicie piesze wycieczki i wędrowanie z plecakiem po górskich czy leśnych ścieżkach – nie może Was zabraknąć w najbliższą niedzielę w Świebodzicach! 13 maja odbędzie się tam XVI Złaz Turystów Pieszych Dolnego Śląska.

Impreza organizowana pod patronatem burmistrza Świebodzic, Bogdana Kożuchowicza odbędzie się na terenie kompleksu OSiR przy ulicy Rekreacyjnej 1.

Jak to w turystyce zostało przyjęte, impreza, której początek zaplanowano na godzinę 13, będzie zwieńczeniem wędrówki turystów, która jest esencją tego wydarzenia – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Organizatorem złazu jest działające w Świebodzicach koło PTTK „Świebodzice Łaziki”, które powstało w 2016 roku przy Miejskim Domu Kultury, przy współpracy z Oddziałem Świdnickim PTTK oraz Dolnośląskim Zespołem Turystyki Pieszej, działającym przy Porozumieniu Oddziałów Dolnośląskich PTTK Województwa Dolnośląskiego.

W trakcie zakończenia złazu przewidziano wręczenia wyróżnień, poczęstunek oraz inne niespodzianki. W złazie mogą uczestniczyć turyści piechurzy, turyści rowerowi a nawet zmotoryzowani. Trasy złazu są dowolne również według własnego opracowania. Organizator proponuje do wyboru następujące cztery trasy piesze:

  1. Pogorzała – Świebodzice przez Jeziorko Daisy > 13 km. / 4 godz.
  2. Palmiarnia Lubiechów / Parking – przez Zamek Książ > 8 km. / 2,5 godz.
  3. Palmiarnia Lubiechów / Parking – przez Dolinę Pełcznicy > 8 km. / 2,5 godz.
  4. Palmiarnia Lubiechów / Parking – przez szczyt Skiba > 8 km. / 2,5 godz.

Uroczyste otwarcie złazu o godzinie 13, o godzinie 14 zwiedzanie miasta.

/UM w Świebodzicach, opr. mn/

fot. Koło PTTK „Świebodzickie Łaziki”

Poprzedni artykułOłówek Pawła: bicie rekordu z pomysłem
Następny artykułŚwiętuj Dzień Matki z Kinem na szpilkach