Strona główna 0_Slider Barka pełna radości! Znamy laureatów dziecięcego festiwalu

Barka pełna radości! Znamy laureatów dziecięcego festiwalu [FOTO]

0

Krasnoludki, piraci, pasikoniki i wiele innych fantastycznych postaci opanowało scenę sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury podczas gali finałowej IV Dziecięcego Festiwalu Muzycznego ,,Barka Radości’’. Festiwal włączony jest do programu obchodów XIII Dni Papieskich i organizuje go Szkoła Podstawowa nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy.


Uroczysty koncert małych artystów poprzedzony był przesłuchaniami konkursowymi, które miały miejsce 7 maja w Świdnickim Ośrodku Kultury. Na gali finałowej zaprezentowały się wszystkie nagrodzone i wyróżnione zespoły wokalno- taneczne w kolejności losowej i niezwiązanej ze zdobytymi nagrodami i wyróżnieniami. Laureaci to dzieci ze świdnickich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, a także szkół podstawowych w kategorii klasy 1-3 oraz 4-7. Na scenie teatru wystąpiło 13 zespołów, w sumie 190 uczestników. Imprezę poprowadziły Anna Jaworska, przyjaciel SP nr 315 i Agnieszka Ziobro, pedagog z SP nr 315.


Swoje wokalno-taneczne talenty zaprezentowały grupy: w kategorii przedszkola i oddziały przedszkolne, zespół wokalny Tygryski z Przedszkola Miejskiego nr 4 z utworem ,,Dyli dyli’’, zespół taneczny Tańczące Trójeczki z Przedszkola Miejskiego nr 3 w układzie ,,Halo, dziadku’’, zespół wokalny Grupa III z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 ,,Słoneczko’’ z utworem ,,Kto tu mieszka’’, zespół taneczny Sówki z Przedszkola Miejskiego nr 6 z układem tanecznym ,,Roztańczone krasnoludki’’, zespół wokalny Czarownice z Przedszkola Miejskiego nr 15 z utworem ,,Abrakadabra’’, zespół taneczny Piracka Brać ze Szkoły Podstawowej nr 315 z układem tanecznym ,,Piraci z Karaibów’’, grupa wokalna Wesołe Kasztanki z Przedszkola Miejskiego nr 1 z utworem ,,O czym lato marzy’’, oraz grupa taneczna Młodzi Dżentelmeni z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego ,,Słoneczko’’ prezentując układ ,,Taniec Dżentelmenów’’. W kategorii klasy 1-3, zespół wokalny Kasztanki ze Szkoły Podstawowej nr 315 z utworem ,,Pasikonik’’, zespół taneczny Dance Mania ze Szkoły Podstawowej nr 6 w układzie tanecznym ,,Happy Birthday’’ oraz Górole ze Szkoły Podstawowej nr 315 z układem ,,Wiązanka tańców góralskich’’ i zespół wokalny Małe Libro di muzica ze Szkoły Podstawowej nr 8 z utworem ,,Kuma’’. W kategorii klasy 4-7, zespół wokalny Harmonia ze Szkoły Podstawowej nr 315 z utworem ,,Tygrys i słoń’’.

Tegoroczne występy małych i zdolnych artystów charakteryzowała różnorodna tematyka utworów, stylów muzycznych i układów tanecznych. Np. występ zespołu Piracka Brać muzyką i strojami członków grupy nawiązywał do filmu ,,Piraci z Karaibów’’. Zespół Dance Mania zachwycił nowoczesną aranżacją z popowym utworem w tle i dynamicznym układem tanecznym. Wszystkie występy przyciągnęły uwagę kolorowymi dekoracjami i oryginalnymi strojami wprowadzając widownię w radosny nastrój.

W kategorii Zespoły taneczne Klasy 1-3 edukacja wczesnoszkolna, jury przyznało następujące nagrody: wyróżnienie dla zespołu Górole ze Szkoły Podstawowej nr 315, za wykonanie układu ,,Wiązanka tańców góralskich’’ i I miejsce dla zespołu Dance Mania reprezentującego Szkołę Podstawową nr 6 za prezentację układu tanecznego ,,Happy Birthday’’.

W kategorii Zespoły wokalne-przedszkola i oddziały przedszkolne wyróżnienie otrzymał zespół Tygryski reprezentujący Przedszkole Miejskie nr 4 za wykonanie utworu ,,Dyli, dyli’’, III miejsce zajął zespół Grupa III z Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 16 ,,Słoneczko’’ za prezentację piosenki ,,Kto tu mieszka’’, II miejsce jury przyznało zespołowi Czarownice z Przedszkola Miejskiego nr 15 za wykonanie utworu ,,Abrakadabra’’, I miejsce przyznano zespołowi Wesołe Kasztanki z Przedszkola Miejskiego nr 1 za wykonanie utworu ,,O czym lato marzy’’.

W kategorii Zespoły wokalne Klasy 1-3 edukacja wczesnoszkolna jury przyznało II miejsce zespołowi Śpiewające jedyneczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi za utwór ,,Pięknie żyć’’. (Zespół niestety nie mógł dziś wystąpić i odebrać nagrody). I miejsce zespołowi Kasztanki reprezentującego Szkołę Podstawową nr 315 za piosenkę ,,Pasikonik’’. W kategorii Zespoły wokalne Klasy 4-7 nagrodzony został za I miejsce zespół Harmonia ze Szkoły Podstawowej nr 315 za utwór ,,Tygrys i Słoń’’.

Nagrodę główną Grand Prix IV Dziecięcego Festiwalu Muzycznego ,,Barka Radości’’ otrzymał zespół Małe libro di muzica ze Szkoły Podstawowej nr 8 za utwór ,,Kuma’’.

Oprócz gali finałowej Festiwalu, która jest częścią obchodów Dni św. Jana Pawła II, w holu Świdnickiego Ośrodka Kultury został zorganizowany wernisaż wystawy XIII Diecezjalnego Konkursu Plastycznego ,,Jan Paweł II’’ i ,,Ukochane Sanktuaria Jana Pawła II’’. Prace zostały wykonane przez dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych, średnich, zespołów szkół i wychowanków młodzieżowych domów kultury.

Marta Bułgajewska
praktyka studencka
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Galeria zdjęć z IV Dziecięcego Festiwalu Muzycznego “Barka radości”:

Galeria zdjęć z wystawy: