Strona główna 0_Slider Znamy największą atrakcję Euroregionu!

Znamy największą atrakcję Euroregionu!

4

Wieża widokowa na Wielkiej Sowie okazała się najpopularniejszą atrakcją turystyczną polsko-czeskiego pogranicza. W internetowym głosowaniu przeprowadzonym przez Euroregion Glacensis oddano na nią najwięcej głosów. Jak wypadły atrakcje powiatu świdnickiego?

W przeprowadzonym w marcu głosowaniu można było wybierać spośród 25 miejsc oraz obiektów znajdujących się po stronie polskiej i kolejnych 25 po stronie czeskiej.

Celem badania jest popularyzacja tych atrakcji i uzyskanie opinii publicznej o ich popularności. Po zakończeniu głosowania zostanie wybranych 6 atrakcji turystycznych po polskiej stronie i 6 po czeskiej stronie granicy, które otrzymają największa liczbą głosów. Atrakcje zostaną przedstawione w reportażach radiowych o zasięgu ogólnokrajowym, spocie promocyjnym, rollapach oraz w kalendarzu Euroregionu Glacensis na 2019 rok – mówili przedstawiciele polsko-czeskiego stowarzyszenia.

Wyniki głosowania właśnie zostały ogłoszone. Dokładnie 2017 głosów oddano na 25-metrową wieżę widokową na Wielkiej Sowie, wzniesioną w latach 1905-1906. Na kolejnych miejscach znalazły się: twierdza w Srebrnej Górze oraz jezioro Bielawskie. Za pierwszą trójką uplasowała się strzegomska Bazylika Mniejsza, na którą oddano ponad 600 głosów. Świdnicki Kościół Pokoju znalazł się na miejscu 13.

/mn/

fot. UMiG Pieszyce/wielkasowa.eu

Poprzedni artykułStrefa Ekonomiczna o nowych zasadach inwestowania
Następny artykułSkoczkowie w Morawie