Strona główna Sport Piłka ręczna Złote medale Mistrzostw Dolnego Śląska były o włos…

Złote medale Mistrzostw Dolnego Śląska były o włos…

0

Trzecie miejsce na Dolnym Śląsku wywalczyli młodzi szczypiorniści Szkoły Podstawowej nr 105. Złoto przegrali dwoma trafieniami, mimo iż na rozegranym w Legnicy turnieju finałowym świdniczanie jako jedyni pokonali mistrzowską drużynę z Obornik Śląskich. Bez względu na lekki niedosyt, to przede wszystkim olbrzymi sukces!

Finał dolnośląski minipiłki ręcznej szkół podstawowych (klasy 4-6) z udziałem mistrzów strefy wałbrzyskiej, wrocławskiej i jeleniogórskiej odbył się 26 kwietnia. SP 105 z zawodnikami ŚKPR-u Świdnica w składzie pokonała 11:10 SP 3 Oborniki Śląskie oraz 14:9 SP 2 Lwówek Śląski oraz uległa 10:12 SP 9 Legnica. Ekipy ze Świdnicy, Legnicy i Obornik Śląskich zakończyły turniej z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki. O podziale miejsc na podium decydowała więc mała tabela uwzględniająca jedynie mecze pomiędzy tymi drużynami. Oborniki Śląskie legitymowały się bilansem +1, Legnica 0, zaś Świdnica -1. Trenerem SP 105 był Krzysztof Terebun, a najlepszym zawodnikiem drużyny wybrano Macieja Markowskiego.

Przypomnijmy, że wcześniej brązowe medale Mistrzostw Dolnego Śląska w piłce ręcznej wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych oraz starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 105.

SP 105: Pajdała – Smalec, Słomiński, Markowski., Kaczor Włostowski, Dąbrowski, Królak, Anioł, Mitek, Marek, Popławski, Laska, Nóżka, Bieryt, Czerwiński.