Strona główna Temat dnia II Świdnicka Wojna Piwna już od jutra w Multipubie Biała Dama

II Świdnicka Wojna Piwna już od jutra w Multipubie Biała Dama

0

Multipub Biała Dama wraz z lokalnymi piwowarami domowymi zaprasza na II Świdnicką Wojnę Piwną. Wydarzenie rozpocznie się już jutro w pubie przy ul. Pułaskiego 16.

Podobnie jak w roku ubiegłym Organizatorzy zapraszają wszystkich pełnoletnich chętnych do udziału w comiesięcznych bitwach piwowarów domowych. W tegorocznej edycji udział weźmie aż 6 reprezentacji (niektórzy w teamie dwuosobowym) prezentujących naprawdę wysoki poziom rzemiosła. Bitwy odbywać się będą w każdą ostatnią sobotę miesiąca od g.18:00 w Multipubie Biała Dama. Ciekawostką będzie także uwarzenie piwa pozakonkursowego na drożdżach pozyskanych ze średniowiecznej piwnicy i przekazanych przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego, którego będzie można spróbować podczas wielkiego finału, który odbędzie się podczas 3. Świdnickiego Festiwalu Piwa Rzemieślniczego. Każdego miesiąca piwowarowie konkurowali będą w konkretnym, ustalonym wcześniej stylu piwnym – harmonogram na plakacie.

Zabawa polegać będzie na degustacjach piw wykonanych metodą domową i na oddaniu głosu na najlepsze z nich. Zachęcamy także do dyskusji z twórcami, którzy chętnie opowiedzą jak można zrobić dobre piwo w swoim domu. Dla zwycięzcy każdej bitwy oraz dla osób głosujących przewidziano nagrody od sponsorów: Multipubu Biała Dama, Kina Cinema3D, Sklepu z żywnością ekologiczną VitaStyle.pl, Pizzerii Przesiadka, Browaru Roch i Browaru HoppyLab. Dla najlepszego piwowara – zwycięzcy całej edycji – przewidziano nagrodę specjalną w postaci zaproszenia na warzenie piwa w profesjonalnym Browarze Rzemieślniczym Roch.

Z okazji pierwszej bitwy właściciele Multipubu Biała Dama zamówili beczkę wyśmienitego piwa Kansas, które doskonale reprezentuje styl konkursowy miesiąca kwietnia – American Wheat – czyli jasnego łagodnego i mętnego piwa z dodatkiem szlachetnych odmian aromatycznego chmielu z USA. Beczek tego piwa nie znajdziecie w żadnym polskim pubie, a jest to jeden z najsmaczniejszych i najbardziej sesyjnych stylów piwa, więc będzie to prawdziwa uczta smaków nie tylko dla znawców, ale także dla początkujących miłośników tego rzemieślniczego trunku. Zapraszamy!!

Więcej informacji na https://www.facebook.com/events/1623734731078565/

/Artykuł sponsorowany/