Strona główna 0_Slider Władze Świdnicy wpakowały w telewizję-efemerydę ponad 80 tysięcy złotych

Władze Świdnicy wpakowały w telewizję-efemerydę ponad 80 tysięcy złotych

43

O wyborze mediów decydowała atrakcyjność oferty – tak na pytanie, czym kierowała się prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska podpisując umowy z gazetami, stacjami radiowymi i telewizyjnymi w latach 2017-2018 odpowiada rzeczniczka magistratu Magdalena Dzwonkowska. Na zamieszczanie informacji w Telewizji Echo24 z budżetu miasta prezydent wydała ponad 80 tysięcy złotych. Stacja istniała 1,5 roku.

W roku 2017 i już w 2018 zostały zawarte umowy z lokalnymi, regionalnymi i ogólnopolskimi mediami na przygotowywanie materiałów informacyjnych, relacji, programów czy artykułów po wizytach studyjnych dziennikarzy. Takie umowy zostały zawarte m.in. z Telewizją Wałbrzych, z Telewizją Echo24, z Radiem RMF FM, z Radiem Wrocław, z Portalem Doba.pl, z wydawnictwem Agora, z firmą Media Net (na program dla TVP). W sumie od stycznia 2017 do połowy 2018 roku umowy na różnego rodzaju formy kontrolowanego przez prezydenta przekazu informacji w mediach opiewają na ponad 151 tysięcy złotych.

Najwięcej zarobiła wrocławska Telewizja Echo24, która zaczęła nadawać 3 października 2016 roku. Już w styczniu 2017 prezydent Świdnicy podpisała ze stacją pierwszą umowę na emisję łącznie 8 materiałów i umieszczenie baneru reklamowego miasta na stronie internetowej Echo24.pl za kwotę 18 450 złotych. Kolejna umowa – na 12  materiałów po 60 sekund każdy plus baner miasta na stronie internetowej telewizji – opiewała już na ponad 56 tysięcy złotych. Od 1 października 2017 do końca roku stacji z budżetu Świdnicy co miesiąc wypłacano 4 920 zł miesięcznie za 7 materiałów. Do kogo te wiadomości docierały? Czy dla władz miasta miało znaczenie, jaki jest zasięg stacji, ile osób ją ogląda? Wygląda na to, że nie. Na prośbę o konkretne dane rzeczniczka magistratu odpowiada: O wyniki oglądalności i zasięgu mediów proszę pytać redaktorów naczelnych poszczególnych redakcji.

Niestety, nie ma komu zadać tego pytania. Stacja Echo24 przestała nadawać 31 marca tego roku. Strona internetowa oraz kanał na youtube nie działają. – To nie jest czasowe wyłączenie – potwierdził Swidnica24.pl Paweł Janosik, prezes Zarządu TV Echo24.pl. Komentarza w sprawie przyczyn odmówił.

Czy w związku z faktem, że MBP w Świdnicy wydaje biuletyn i prowadzi stronę o charakterze informacyjnym nadal będą zawierane umowy z mediami komercyjnymi na zamieszczanie informacji? Wygląda na to, że tak. – Umowy zostaną zawarte z tymi mediami, które przedstawią ciekawe oferty akcji promocyjno-informacyjnych – odpowiedziała Magdalena Dzwonkowska.

 /asz/

 • henryk

  Wyjątkowo sprawnie wychodzi Prezydent Miasta utylizacja publicznych pieniędzy.

  • anonyme

   Nie jej to wydaje tak jak kobieta…

 • szary obywatel

  Telewizje efemerydę… komuś sie udziela przesilenie wiosenne chyba. Tytuły rodem z brukowca…

 • oloderay

  Mogli pogadać z TV Trwam – zasięg większy, oglądalność, stacja obiektywna i rzetelna, prowadzona przez zawodowców a dodatkowo mają tutaj swoich ludzi może rabat by naliczyli. Echo jak to echo w końcu zniknęło. A Trwam trwa….

  • Politolog z Katowic

   Dobre, ale co tam Tv Trwam !! już może lepiej Russia Today (zasięg od Murmańska do Władywostoku) ? jakieś tam kontakty może towarzysze z SLD jeszcze mają gdzieś w Moskwie?

   • oloderay

    No ale Trwam jest tez na Astrze 19.2 zasięg: prawie cała Europa i troszkę Azji ( o ile nie zakłócają – Oko Moskwy działa). I nie zdziwiłbym się gdyby okazało się, że jest też dostępna u naszego największego przyjaciela czyli U.S. Jakiś dosył via Atlantic Bird do kablówek w Chicago czy takim Detroit. To zdecydowanie podnosi prestiż tej stacji mimo że bez HD. Układy towarzysze pewnie mają ale 90 procent naszego Narodu nie zna angielskiego ani rosyjskiego, wiec współpraca Świdnicy z RT mija się z celem. Język zgody, modlitwy czy zadumy jest uniwersalny a przecież stacja z Torunia preferuje te wartości.

    • Politolog z Katowic

     Ja temat potraktowałem nieco humorystycznie a tutaj merytoryczny, techniczny wywód. Nie zgadzam się jednak, że tak kiepsko jest u nas z angielskim, rosyjski nieco podupadł, aczkolwiek głagolicę można jeszcze odczytać.

     • oloderay

      OK Z angielskim nie jest źle. Lepiej troszkę pożartować niż prowadzić kłótnię. Odnośnie TV Echo tak na serio to wiązałem z nią jakąś nadzieję, że będzie to fajna regionalna TV, promocja Dolnego Śląska, programy historyczne, ciekawostki i mało polityki, do tego jakość HD. Ale nic z tego nie wyszło. Kilka razy to odpaliłem – bida z nędzą, najczęściej program ze studia, powtórki jakieś wypełniacze, gdzieś mi mignął program o Górach Sowich jeden przez pól roku…Szkoda.

 • Katarzyna Borek

  Po prostu żenada… Tyle kasy w błoto? Tylko dla lansu? Mówiło się trzy lata temu, że to Murdzek się lansował… Głosowałam na Panią Słaniewską, bo myślałam, że rzeczywiście lepiej rozumie miasto. W moim odczuciu, nie rozumie go wcale. Nie wystarczy szydełkować i pleść androny o gazecie dla seniorów. A co zrobiła dla kobiet przez te trzy lata? Wiem jedno. Ja i większość moich koleżanek na pewno na nią już nie zagłosujemy.

  • Ewka

   Co zrobiła dla kobiet? Wydaje mi się, że wiele – nowy żłobek, mieszkania
   wspomagane i socjalne, nowe skwery i parki na spacery dla mam z
   dziećmi. A dla tych starszych kluby seniora, gdzie właśnie panie mogą między innymi
   szydełkować i zajmować się innymi pożytecznymi zajęciami. To jest to,
   co przychodzi mi na ten moment do głowy. I ja z pewnością z moimi
   koleżankami ponownie zagłosuję na na obecną panią prezydent. A o dobrych
   rzeczach trzeba mówić i dawać przykład innym i do tego służy promocja a
   nie lans jak napisałeś.

   • Jan

    No właśnie co zrobiła dla kobiet, który protest zorganizowała, dlaczego w Świdnicy nie było ostatniego strajku kobiet? Ano dlatego że liczy na starsze babcie w moherach i emerytów, dlatego że szkoda jej głosów prawej strony. To jest prawdziwe oblicze cesarzowej. Co zrobiła dla programu in vitro w Świdnicy? I w końcu co zrobiła dla obrony sądów, wolała w tym czasie bawić się w teatrze? Można wymieniać w nieskończoność droga Ewo.

    • Suw

     Jan w punkt. Cała ta ekipa z Dzięciołem na czele to klasyka koryta plus. Wszystkie pomysły i wtopy były za przyzwoleniem PO i reszty niezaradnych radnych.

 • Marcin

  Lepiej wydać pieniądze na reklamę w lokalnej telewizji niż na jakimś podrzędnym portaliku, którego nikt nie czyta :- ) widzę, że tutaj kogoś bardzo to boli…

  • Katarzyna Borek

   To po co czytasz ten niby podrzędny portalik:)

  • Natalia

   Dlaczego podrzedny? to nasz portal Swidnicki i po co wchodzisz i czytasz .

   • Marcin

    Ej dziewczyny, gdzie napisałem, że chodzi o ten portal? : – ) hehe

 • Obserwator

  Zapytajcie Murdzka i Pałaca ile wpakowali w przygarbionego dziadka koło katedry.

  • Suw

   Przepraszam a co ma do tego Murdzek z Pałacem ? Oni już politycznie nie żyją teraz naszym miastem rządzi cesarzowa i to ją wypada rozliczać a nie żyć nienawiścią do przeszłości. A co do dziadka to zapewniam Ciebie drogi geniuszu ekonomii i samorządu że tylko suma podwyższenia kwot nieudolnie zrobionych przetargów przez dwór cesarzowej grubo przewyższa cenę pomnika Jana Pawła

  • BA

   Pomnik Jana Pawła II, o ile mnie pamięć nie myli, był ze zbiórki społecznej. I jeszcze jedno – stawiasz się w bardzo złym świetle kpiąc z największego Polaka w dziejach naszej ojczyzny.

   • henryk

    Pomnik nie był ze zbiórki społecznej,bo była znikoma a na szklane wrota wydano 250 tys. ale obecna Prezydent wielokrotnie to przebiła.

    • BA

     – Nieprzypadkowo został wybrany właśnie ten moment z życia św. Jana Pawła II – mówił Artur Moneta, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Zachowania Dziedzictwa Jana Pawła II „Pamięć i Wdzięczność”. – Dziś, w czasach apoteozy młodości i dążenia do wiecznego piękna, starość i cierpienie spychane są na margines. Święty Jan Paweł II z cierpienia i starości uczynił wielkie rekolekcje dla całego świata, jego siła pochodziła z modlitwy, wznoszonej na klęczkach. To przesłanie powinniśmy podkreślać i przekazać je następnym pokoleniom.

     Pomnik powstał z inicjatywy wspomnianego stowarzyszenia. Został sfinansowany z datków, zbieranych głównie przy kościołach, oraz darowizn. Kosztował 200 tysięcy złotych.

     • Violetta Ostrowska

      I zamiast młodzi cieszyć się życiem , żyją …widokiem cierpienień… chorób starczych , drogi krzyżowe , nieboszczyk od blisko 2 tys. lat na krzyżu , pokuty , grzechy niezapłacone i nieodpuszczone przez kler i takie tam wypaczenia Watykańskich polityków …. Jak ktoś ma życzenie na to wszystko pracować niech płaci z własnego portfela ! Osobiście wolę cokolwiek dla ,,żyjących” aktywnych mieszkańców bez dewocjonaliów w przestrzeni miejskiej . Upieram się – Polska powinna pozostać WOLNA od wszelkich obcych wpływów ZWŁASZCZA WATYKAŃSKICH BO NAS NA TO NIE STAĆ ! Przekazywanie informacji miejskich i promowanie miasta nie jest niczym nowym i oczywistym jest że powinny się tym zająć niezależne media . Ktoś pracuje za darmo ?

     • BA

      Ten “nieboszczyk” na krzyżu ma się całkiem dobrze, ponieważ zmartwychwstał-właśnie jesteśmy w okresie, który o tym przypomina. Dodam, że w internecie można znaleźć wiele stricte naukowych dowodów na ten fakt. Gdyby pani była jedyną osobą na świecie, to tylko dla pani Chrystus poniósłby tę straszną śmierć. Taka jest miłość Boga. Jeśli chodzi o ludzi młodych, o których pani wspomniała, to nigdy nie widziałam ich bardziej szczęśliwymi i radosnymi jak właśnie na takich spotkaniach jak te z Papieżem, nawet wtedy, kiedy już był stary i schorowany. No i zupełnie nie rozumiem w jaki sposób czuje się pani zniewolona i jakimi właściwie watykańskimi wpływami, a tym bardziej nasze państwo. I jeszcze, co do “dewocjonaliów” w jakiejkolwiek miejscowości. Zostałyby owe miejscowości pozbawione najpiękniejszych obiektów. U nas nie byłoby Katedry, Kościoła Pokoju z ich wystrojami i wielu innych pięknych dzieł sztuki mniejszych i większych.

   • YES

    cytuję:” stawiasz się w bardzo złym świetle kpiąc z największego Polaka w dziejach naszej ojczyzny.”-a dlaczego Pani tak twierdzi?przecież to faktyczny opis tego postumentu-o tym że JP II pomników sobie nie życzył nie wspomnę-może dla Pani JPII jest największym Polakiem -po aferach pedofilskich i finansowych mam prawo mieć inne zdanie,dla mnie osobiscie najwiekszym Polakiem był Kazimierz Deyna 🙂

    • Chwała_Bohaterom

     jakich pedofilskich sw. jp2 nie byl pedofilem jak zwykle musisz atakowac kosciol a jak dla ciebie najwiekszym polakiem byl pilkarz to wspolczoje

     • YES

      czy oprócz dysleksji masz też hiperleksję??? człowieku ty nie rozumiesz ani jednego wpisu na tym portalu,zadnego zdania ani wyrazu! jakakolwiek dyskusja z tobą jest bezcelowa -a co masz przeciwko Kazimierzowi Deynie? też ma pomnik nawet bardziej udany :-)))

     • Chwała_Bohaterom

      ty widze tylko obrazac potrafisz a deyne szanuje wkrecal z roznego ladnie dobre czasy ale to chyba troche niewporzadku stawiac go nad jp2

     • Violetta Ostrowska

      Nie kościół tylko tolerancję Watykańczyków na wszelkie odchyły z krzywdzeniem dzieci i małoletnich łącznie (PEDOFILIA). Kościół stał i stoi a wiara w jakiegokolwiek BOGA nie oznacza bezkarności dla tych co z tej wiary się utrzymują ! Wspomnę że wszelkie wierzenia na świecie są starsze czasowo od sekty żydowskiej z Rzymu .
      Tych Polaków bohaterów było więcej i każdy z nas ma prawo cenić tego który mu odpowiada (wolność wyboru). Teraz to chyba Piłsudski by się przydał !

     • Chwała_Bohaterom

      no jakies wierzenia w slonce las krowe pewnie byly czy swiety kamien ale co to ma do rzeczy kosciol zawsze byl przeciwko pedofili aborcji eutanazji itd a pani i inni wojownicy przeciwko kosciolowi (yes) i tak nie zmienia zdania na pewno

    • BA

     Naprawdę bez komentarza

     • YES

      no tak,Pani wie lepiej kto jest największy i kogo wszyscy MUSZĄ uznawać za największego -jest taka partia która też wie co dla ludzi jest najlepsze

 • michbaner

  Tak to jest jak do władzy dorwą się komuniści. Głosujcie dalej na komuchów.

  • Domino

   Wymień tych, którzy się dorwali do władzy i nie skorzystali na tym znajomi i rodzina. Nie ma takich, bo inaczej się nie da. Chodzi tylko o równowagę.A ja w tej kadencji widzę więcej na plus niż na minus.

   • michbaner

    Komuchy zawsze wszystko relatywizują, to cecha charakterystyczna dla komuchów i w tym przypadku ty tez to robisz. Przewalili komuchy pieniądze społeczne, przewalili i tego trzeba się trzymać. Ta władzę trzeba rozliczyć jak nie przed przed sądem to w czasie wyborów pogonić na cztery wiatry.

  • Violetta Ostrowska

   A reszta niech stawia pomniki i krzyże , utrzymuje i wzbogaca Watykańczyków a zamiast godziwej pensji , emerytury i socjalu za który płacicie – róbcie sobie drogę krzyżową i kółka różańcowe przez całe życie. Cierpieniem i nędzę szybciej dojdziecie od swojego ,,pana” ! Opcja Aqua-parku , galeria na Różanej , Hospicjum budowane za spadek żyjącego darczyńcy , centrum przesiadkowe z opcją przenoszenia bagaży do np. Taxi , itd .itp . jak rozumiem była lepsza ???

   • michbaner

    Pomniki i krzyże są świadectwem wiary, trwania narodu, polskości. Walki o wolność narodu. Te pomniki i krzyże stawiali i fundowali ludzie ze swoich emerytur i wdowich groszy, bo chcieli aby pamięć o bohaterach nie zaginęła a wiara trwała w narodzie przez wieki. A przekręty obecnej władzy czemu służą ? Prywacie i złodziejstwu publicznych pieniędzy. Więc niech Pani tutaj nie szerzy demagogii i nie kpi z wiary i kościoła. Bo bez Boga ani do proga.

 • ryszard kuc

  Każdy samorząd musi wydawać odpowiednie kwoty na promocję. Jest zapisane w budżecie miasta. Tylko w ten sposób można ściągać inwestorów i nie tylko. Należy to ocenić przez pryzmat realizowanych inwestycji i zmniejszania bezrobocia. Lepsze to nżz wydawanie kilka milionów na dodatkowe premie dla rządzących !!!

  • Katarzyna Borek

   A co ma piernik do wiatraka. Nikt nie mówi, że nie trzeba wydawać pieniędzy na promocję. Ale wydawać je należy sensownie, a nie jak w przypadku telewizji… Ale pan Ryszard jak zwykle:) Po linii partyjnej trzeba bronić koleżanki:) I nie ważne są w tym przypadku konkrety.

 • Arkadiusz Polanski

  Jedna kadencja i do widzenia

 • Misza

  Pomyśleć jaki efekt można było osiągnąć inwestując te pieniądze w kampanię google/fb.
  Kilka tysięcy odwiedzających lub dotarcie do 200.000 mieszkańców….

 • Natalia

  No ladne kwiatki .

 • oloderay

  Echo to nie telewizja to totalny “paździerz” – (dla nieobeznanych: obecnie paździerz w gwarze miejskiej oznacza coś tandetnego, nietrwałego niewartego zainteresowania).

 • Chwała_Bohaterom

  zenada no ale to bms mnie to wogule nie dziwi tyle kasy wyj**** w bloto…