Strona główna 0_Slider Tysiące zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń

Tysiące zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń

0

Zgłaszają miejsca, gdzie nagminnie przekraczana jest dozwolona prędkość, w których urządzanie są alkoholowe libacje. Wskazują źle parkujące pojazdy i dziurawe drogi. Mieszkańcy powiatu świdnickiego chętnie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń. Policja podsumowuje pierwsze półtora roku funkcjonowania elektronicznej platformy kontaktu.


Od 6 października 2016 r. na terenie powiatu świdnickiego odnotowano w sumie ponad 2800 zgłoszeń dokonanych za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wszystkie zgłoszenia były weryfikowane. Około 61 % przypadków zostało potwierdzonych.
Najczęściej zgłaszanym problemem było:

– przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami – 1458 zgłoszeń
– nieprawidłowe parkowanie – 441 zgłoszeń
– spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 411 zgłoszeń
– nieprawidłowa infrastruktura drogowa – 122 zgłoszeń

od 1 stycznia 2018 na terenie powiatu świdnickiego odnotowano już 211 zgłoszeń dokonanych za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wszystkie zgłoszenia zostały zweryfikowane. Około 56 % przypadków zostało potwierdzonych.

Aby zgłosić zagrożenie, należy wejść na stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i dodać odpowiednią kategorię zagrożenia w punkcie na mapie, w którym ono występuje. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki policji. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu. Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę – informuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Krajowa Mapa Zagrożeń. Kliknij!

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułPrzedszkolaki w Światowy Dzień Autyzmu
Następny artykułHippiczne święto rozpoczęte. Trwa Strzegom Spring Open! [FOTO]