Strona główna Sport Piłka nożna Trzy gole i trzy punkty w zaległym meczu z Górnikiem

Trzy gole i trzy punkty w zaległym meczu z Górnikiem

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica z Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo, pokonując na własnym terenie Górnika Wałbrzych 3:0. Ozdobą meczu były z pewnością gole zdobyte przez biało-zielonych. Podopieczni Michała Oleszczyka z kompletem punktów otwierają tabelę rozgrywek!

Świdniczanie rozpoczęli od mocnego ciosu już w 5. minucie. Nasz golkiper Bartosz Doliński znakomicie wznowił grę i obsłużył precyzyjnym, dalekim podaniem napastnika Mateusza Śmietanę, który znalazł się oko w oko z bramkarzem Górnika i trafił na 1:0. Gospodarze dążyli do podwyższenia prowadzenia, a co najmniej dwukrotnie bliski celu był strzelec pierwszego gola dla Polonii-Stali, Mateusz Śmietana. Niestety brakowało trochę szczęścia i zimnej krwi w szesnastce rywali. Rezultat uległ w końcu zmianie w 28. minucie. Kapitan miejscowych – Rafał Rząsa świetnie uderzył z rzutu wolnego, pokonując bramkarza Górnika. Po zmianie stron wałbrzyszanie rzucili się do ataku, szukając swoich szans na „złapanie kontaktu”. Goście mieli kilka swoich szans, jednak w większości przypadków na drodze stanął im bardzo dobrze dysponowany Bartosz Doliński. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Eryk Ciuba, który popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z ponad 30 metrów!

Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się zwyciężyć z Górnikiem, w którym upatruję naszego głównego rywala w walce o awans. Zdobyliśmy trzy punkty, które pozwalają wskoczyć na fotel lidera i zyskać psychologiczną przewagę nad innymi drużynami. Samo spotkanie na pewno nie zachwyciło. Trudno ten pojedynek określić inaczej niż „mecz walki”. Wszyscy zawodnicy mieli świadomość, że to bardzo ważny bój i odbiło się to na poziomie gry. Myślę jednak, że już w kolejnych meczach pokażemy o wiele lepsza grę i oprócz skuteczności, będziemy również górowali nad rywalami sposobem gry – komentuje trener świdniczan Michał Oleszczyk.

Polonia-Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych 3:0 (2:0)

Polonia-Stal: Doliński, Sieradzki (72′ Wilicki), Dereń (41′ Kopycki), Reif, Cząstka (41′ Jajko), Żukowski, Rząsa (52′ Daras), Ciuba, Ciosek (41′ Madziała), Krakowski, Śmietana (56′ Sawa)