Strona główna 112 Za kółkiem po narkotykach

Za kółkiem po narkotykach

7

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali kolejnych dwóch kierujących pod wpływem środków odurzających. Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

28 marca około godz. 21.40  funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali do kontroli drogowej 20-letniego kierującego samochodem marki VW Golf. Podczas badania w organizmie mężczyzny wykryto zakazane substancje psychotropowe.

Do kolejnego takiego przypadku doszło 30 marca. Około godz. 18.40 strzegomscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 22-letniego kierującego samochodem osobowym marki Rover . W organizmie mężczyzny wykryto również zakazane substancje narkotyczne.

Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Dowodami w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Zgodnie z Kodeksem Karnym – kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

/oprac./
/Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy/

 • Polak

  Zamykać tych idiotów za nim dojdzie do tragedii

 • YES

  czy to nie w świdnickim Sądzie pani sędzia Małgorzata S. stwierdziła że:” amfetamina, choć należy do środków odurzających, ma charakter stymulujący, poprawiający koncentrację, co często jest wykorzystywane przez uczniów i studentów podczas nauki.”- to młodzi ludzie- może uczyli się do egzaminu :-)))))) a pani sędzi nadal gratuluję logiki 🙂

  • JAcenty

   Tak, tak, orzeczenie Pani Sędzi weszło do kanonu orzeczeń. Wszyscy złapani na jeździe po amfie mogą się powoływać na ten wyrok. Co prawda w Polsce nie ma tak zwanego ‘prawa precedensu’ jednak to orzeczenie będzie stanowić mocny punkt obrony. Ponawiam apel do Ministra Sprawiedliwości o powołanie Pani Sędzi do ministerstwa gdzie mogłaby swoją wiedzą wesprzeć podupadające polskie sądownictwo.

   • YES

    masz rację,można łatwo załatwić problem z pierwszą prezes SN panią Gersdorf- oby tylko pani sedzia za bardzo się nie nastymulowała i poprawiała koncentracji a w razie braku stymulatorów to zawsze pewien taksiarz służy pomocą – a tak z innej beczki to czasami jak słucham niektórych posełów to też wydaje się że za bardzo są “skoncentrowani”

    • JAcenty

     Ale oni mają inne stymulatory, barowe artefakty lub największy ‘stymulator’ – pan Prezes.

    • Chwała_Bohaterom

     i wlasnie po to Ziobra reformuje sady i wogule polskie prawo trzeba zmienic zeby tacy ludzie siedzieli po wiezieniach

  • Swidniczanin

   Dokładnie!!! I trzeba to za każdym razem przypominać przy takich okazjach.