Strona główna Sport Siatkówka Triumf młodych siatkarek z „szóstki”

Triumf młodych siatkarek z „szóstki”

0

Dzień po chłopcach do rywalizacji w mini-siatkówce „dwójek” przystąpiły dziewczęta z klas czwartych świdnickich szkół podstawowych. Zwycięsko z całego turnieju wyszły młode zawodniczki z SP 6 w Świdnicy, choć łatwo nie było…

W zmaganiach udział wzięło siedem reprezentacji świdnickich szkół. Początkowo walka toczyła się w dwóch grupach eliminacyjnych, z których po dwie najlepsze drużyny trafiły do ścisłego finału. Spotkania rozgrywane były do dwóch wygranych setów z zasadą, że w pierwszym secie gra pierwsza dwójka zawodniczek z rezerwową, a w drugiej odsłonie występuje drugi skład. Całe zawody były niezwykle wyrównane. O większości zwycięstw decydował dopiero tie-break. Zwyciężczynie turnieju – dziewczęta z SP 6 w eliminacjach pokonały rywalki z SP 315, SP 4 i SP 105. W fazie finałowej najpierw w tie-breaku zwyciężyły z drużyną gospodarza z SP 1, by w meczu o pierwsze miejsce po zaciętym boju również w tie-breaku wygrać z KNSP Caritas.

Turniej dał kolejne punkty szkołom w rywalizacji sportowego „Współzawodnictwa szkolnego 2017-2018”. Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, jako organizator zawodów przygotował na zakończenie dla drużyn pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki: Nikola Promowicz (SP 1), Urszula Miechurska (SP 4), Jagoda Regnowska (SP 6), Jessica Gawrysiak (SP 8), Zuzanna Waryas (SP 105), Monika Pilch (SP 315) i Joanna Kudyba (KNSP Caritas).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):

1. SP 6 – 10 pkt
2. KNSP Caritas – 8 pkt
3. SP 105 – 7 pkt
4. SP 1 – 6 pkt
5. SP 8 – 5 pkt
6. SP 315 – 4 pkt
7. SP 4 – 3 pkt

Poprzedni artykułJest wyrok Sądu Dyscyplinarnego w sprawie byłego prezesa Sądu Okręgowego w Świdnicy
Następny artykułZawodniczki z SP 2 trzecie na Dolnym Śląsku