Strona główna 0_Slider Świdnickie szkoły średnie otworzyły się na nowych uczniów

Świdnickie szkoły średnie otworzyły się na nowych uczniów [FOTO]

0

W pierwszy weekend kwietnia kolejny świdnickie licea i technikum otworzyły swoje drzwi dla uczniów szkół podstawowych. Tym razem swoje oferty przedstawiły II Liceum, III Liceum oraz Zespół Szkół Ekonomicznych ze Świdnicy. 

II LO od niedawna ma  nowego patrona. Został nim wybitny matematyk szkoły lwowskiej Stefan Banach. Z tego powodu uczniowie i nauczyciele “dwójki” zdecydowali się przenieść przyszłych licealistów w czasy 20 – lecia międzywojennego, gdy ich patron odnosił największe sukcesy. – W tym roku mamy zamiar przyjąć 120 uczniów i utworzyć dla nich cztery klasy o profilach: matematyczno – fizycznym, biologiczno – chemicznym, matematyczno – przyrodniczym, geograficzno – informatycznym z elementami programowania oraz geograficzno – humanistycznym. Poza tym II Liceum Ogólnokształcące jest szkołą z niepowtarzalnym klimatem i atmosferą. Jesteśmy wysoko w rankingach i dajemy gwarancję dobrego przygotowania do matury – mówi dyrektor II LO Jacek Iwancz.

W III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie na uczniów czekały klasy podzielone tematycznie według kierunków, które zostały przygotowane dla kandydatów. W tym roku wystartuje sześć profili: klasa humanistyczna, klasa artystyczna, klasa architektoniczna, klasa przyrodnicza, klasa policyjna i wojskowa. – III LO to szkoła dla ludzi z pasją, młodzieży kreatywnej. Prócz nauki i dobrego przygotowania do egzaminu maturalnego oferujemy liczne wyjazdy kulturalno – edukacyjne. Nasi uczniowie często mają okazje jeździć do teatru, a także sami w nim grać. Poza tym do dyspozycji oddajemy im profesjonalne studio nagrań. III LO to nie tylko nauka to także dobra zabawa – mówi Joanna Łapuszańska – Kułak.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w tym roku wprowadza dwa nowe kierunki. Oprócz Technika Organizacji Reklamy, Technika Ekonomisty i klasy sportowej od przyszłego roku szkolnego uczniowie będą mogli uczyć się o grafice i poligrafii cyfrowej oraz fotografii i multimediach. Do ich dyspozycji zostaną oddane profesjonalne pracownie. – Uczniowie szkół podstawowych dzisiaj mają okazję zapoznać się z nauczycielami, którzy pracują w naszej szkole oraz zobaczyć, czego będą się uczyć na poszczególnych kierunkach. Ponadto pokazujemy im szeroką propozycję staży zagranicznych, które oferuje nasza szkoła. Przede wszystkim staramy się zachęcić do przyjścia, ponieważ po ukończeniu naszego technikum zapewniamy, że będą mieli dobry start w przyszłość – mówi jedna z nauczycielek ZSE ze Świdnicy.

Uczniowie klas gimnazjalnych decyzję o wyborze szkoły będą podejmowali już wkrótce, najpierw jednak przed nimi ważny sprawdzian. 18 kwietnia rozpoczną się egzaminy gimnazjalne.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/