Strona główna 0_Slider Światła wrócą na Zawiszów. Poprzednie strąciła śmieciarka

Światła wrócą na Zawiszów. Poprzednie strąciła śmieciarka

0

Najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu odbudowana i uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna na ulicy Kazimierza Wielkiego. O ich przywrócenie apelowali mieszkańcy. Poprzednie światła zostały zniszczone przez śmieciarkę, która zahaczyła o bramkę sygnalizacji.

Do nietypowego wypadku doszło na początku kwietnia. – 43-latek jechał z Sulisławic i na osiedlu Zawiszów zahaczył śmieciarką o sygnalizację świetlną, która się przewróciła. W wyniku zdarzenia kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na pobocze. Nikomu nic się nie stało – relacjonowała Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Uszkodzona sygnalizacja została uprzątnięta z drogi, a 43-latek został ukarany mandatem w wysokości 250 zł i 6 punktów karnych.

W sprawie przywrócenia sygnalizacji interweniowali mieszkańcy osiedla, dla których przejście przez ruchliwą ulicę Kazimierza Wielkiego stanowi problem. – Czy wiadomo, kiedy zostaną przywrócone? Niby nic, ale bezpieczniejszy sposób przejścia został zabrany – mówiła pani Katarzyna.

Apel mieszkańców najwyraźniej przyniósł efekty. – Zamówiona została już odpowiednia konstrukcja wsporcza i czekamy na jej dostarczenie. Powinniśmy otrzymać ją w najbliższy wtorek. W ciągu dwóch dni będzie ona zamontowana i cała sygnalizacji uruchomiona – tłumaczy Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

/mn/

Poprzedni artykułOto najlepsi matematycy w powiecie!
Następny artykułRajd Świdnicki: autobusy zmienią trasę, utrudnienia dla kierowców