Strona główna Wydarzenia Świdnica Oto najlepsi matematycy w powiecie!

Oto najlepsi matematycy w powiecie!

0

23 uczniów, najlepszych matematyków z liceów i techników powiatu świdnickiego, stanęło do rywalizacji w XVI. Powiatowym Konkursie Matematycznym. Zwycięzcy zmierzą się z kolegami z innych powiatów podczas konkursu, który odbędzie się w Zakopanem.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się 17 kwietnia i podobnie jak w ubiegłych latach została zorganizowana przez świdnicki Zespół Szkół Mechanicznych. Konkurs odbył się pod patronatem starosty świdnickiego, Piotra Fedorowicza.

Z tymi samymi zadaniami co świdniccy matematycy zmierzyli się uczniowie z powiatów partnerskich: kartuskiego, łowickiego i tatrzańskiego. – W każdym z tych powiatów wyłoniono czworo finalistów, którzy reprezentować będą swój powiat w VIII Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym – tłumaczy Małgorzata Bogusławska-Kurzawa z ZSM w Świdnicy.

W skład świdnickiej drużyny, która weźmie udział w dalszej rywalizacji w Zakopanem, wejdą trzej uczniowie, którzy na szczeblu powiatowym zajęli I miejsce ex aequo: Michał Spisak z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy, Jakub Blach i Sebastian Melańczuk z II LO w Świdnicy, oraz zdobywca IV miejsca Wojciech Drochomirecki z I LO w Świdnicy.

/ZSM w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułPodtrzymać tradycję i wygrać z Radomiem
Następny artykułŚwiatła wrócą na Zawiszów. Poprzednie strąciła śmieciarka