Strona główna 0_Slider Rozpoczynamy walkę o piłkarski Puchar Polski: Polonia-Stal – Lechia

Rozpoczynamy walkę o piłkarski Puchar Polski: Polonia-Stal – Lechia [RELACJA LIVE]

0

Już tylko minuty dzielą nas od rozpoczęcia meczu finałowego piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu. W decydującym boju czwartoligowa Polonia-Stal Świdnica podejmuje na własnym boisku trzecioligową Lechię Dzierżoniów. Start meczu o godz. 17.00, zapraszamy na relację LIVE i przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Skład Polonii-Stali: B. Kot, Kozachenko, Białas, Salamon, Ł. Kot, Madej, Jagieła, Łuszkiewicz, Szuba, Wilk, Traczykowski

Skład Lechii: Spaleniak, Borowy, Paszkowski, Lechocki, Szydziak, Niedojad, Pietkiewicz, Barski, Korkuś, Słonecki, Smutek

rozpoczynamy spotkanie

1′ – rozpoczynamy od strzału z dystansu Szuby – próba niecelna, od bramki Spaleniak

6′ – gra toczy się jak na razie w środku pola, obie drużyny uważnie w defensywie

10′ – kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego przez świdniczan, zbyt mocne dośrodkowanie i nikt nie zamyka akcji!

12′ – teraz groźnie Lechia, piłkę po wrzutce z prawej strony boiska dobrze piąstkuje Kot, zażegnując niebezpieczeństwo

14′ – bardzo groźne uderzenie Szuby z rzutu wolnego – piłka trafia w obrońcę. Było niebezpiecznie!

17′ – w odpowiedzi uderzenie Słoneckiego z wnętrza pola karnego, ale bardzo niecelne

20′ – kolejny korner dla świdniczan, znów kończymy akcję strzałem, ale bardzo niecelną próbą Ł. Kota z dystansu

22′ – to była zdecydowanie najlepsza akcja tego meczu i najdogodniejsza sytuacja do zdobycia gola. Gospodarze wyszli z kontrą dwóch na dwóch, Szuba dograł do Traczykowskiego, ale ten z 16 metrów uderzył nad poprzeczką!

25′ – bardzo dobra piłka z głębi pola do Niedojada, w ostatniej chwili do akcji wkroczył Kot, łapiąc futbolówkę

30′ – pół godziny gry za nami, wynik wciąż bez zmian. Na stadionie OSiR-u Świdnica 0:0

34′ – lewą stroną przedzierał się Borowy, piłka ostatecznie ugrzęzła w dłoniach Kota

36′ – świetna okazja świdniczan, uderzał Madej, ale instynktownie interweniujący Spaleniak zatrzymał piłkę

41′ – pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu – Korkuś (Lechia)

42′ – Szuba uderza z rzutu wolnego z około 23 metrów w mur – wielka szkoda, to była bardzo dobra okazja

44′ – Jagieła wychodzi oko w oko ze Spaleniakiem – niestety górą dzierżoniowski golkiper!

koniec pierwszej połowy – wciąż bez goli, ale lepsze okazje stworzyli sobie zdecydowanie świdniczanie!

rozpoczynamy drugą połowę

48′ – Madej – żółta kartka

50′ – wrzutka w nasze pole karne, zamieszanie i do siatki trafia Filip Barski – 1:0 dla Lechii!!!

55′ – strata gola nieco nas przystopowała, w natarciu Lechia – przed momentem jeden z rywali ustrzelił boczną siatkę

58′ – Szuba dośrodkowuje z rzutu wolnego, piłkę głową trąca Traczykowski i mamy 1:1!!!

60′ – zmiana w Lechii – za Lechockiego pojawia się Brzezicki

60′ – podwójna zmiana w Polonii-Stali – boisko opuszczają Salamon i Madej, w ich miejsce Skowroński oraz Szczygieł

66′ – dośrodkowanie Lechii w nasze pole karne – pewnie interweniują nasi obrońcy

68′ – niestety znów na prowadzeniu dzierżoniowianie. Damian Szydziak w sytuacji sam na sam pokonuje Bartka Kota. Nasz bramkarz mocno reklamował pozycję spaloną zawodnika Lechii, ale sędzia był innego zdania!!! 2:1 dla Lechii!!!

71′ –  Juźwik zmienia Paszkowskiego

72′ – Myrta pojawia się na boisku w miejsce Jagieły

73′ – znakomita szansa na doprowadzenie do remisu, Traczykowski pociągnął prawym skrzydłem, dograł w pole karne, lecz nikt nie zamknął tej akcji!

75′ – Szuba – żółta kartka

78′ – Traczykowski znów znakomicie dogrywa wzdłuż pola karnego, w piłkę nie trafia Myrta. To powinien być gol na 2:2!

80′ – szansy na trzeciego gola dla Lechii szukał Niedojad, ale bardzo dobrze interweniował Kot

81′ – Poloniści ruszyli do zdecydowanej ofensywy, szukając wyrównania

85′ – to był ewidentny karny dla Polonii-Stali, Traczykowski był „wycinany” od tyłu w okolicy linii końcowej. Sędzia, który już co najmniej kilkanaście minut temu zgubił kontakt z rzeczywistością, jest innego zdania. Totalny brak konsekwencji i kilka niezrozumiałych jego decyzji w jedną, jak i drugą stronę

90′ – sędzia dolicza 4 minuty – jest jeszcze chwila czasu na doprowadzenie do wyrównania i serii rzutów karnych

90+’ – bardzo dobra zespołowa akcji Polonii-Stali, Szczygieł kończy strzałem – piłka mija spojenie słupka z poprzeczką!

koniec meczu – przegrywamy niestety 1:2. Na pewno nie byliśmy w tym spotkaniu zespołem gorszym, rywalizując z zespołem z wyższej klasy rozgrywkowej. Liczy się niestety to co w sieci. Brakło przede wszystkim zimnej krwi…

Poprzedni artykułPowstanie przystań kajakowa na Bystrzycy?