Strona główna 0_Slider Rozpoczynamy piłkarskie derby: Górnik Wałbrzych – Polonia-Stal Świdnica

Rozpoczynamy piłkarskie derby: Górnik Wałbrzych – Polonia-Stal Świdnica [RELACJA LIVE]

0

W 20. kolejce piłkarskiej IV ligi dojdzie do derbowego pojedynku pomiędzy Górnikiem Wałbrzych a Polonią-Stal Świdnica. Portal Swidnica24.pl zaprasza na tekstową relację live, startujemy około 16.00, przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Skład Górnika: Jaroszewski, Smoczyk, Wroczyński, Sobiesierski, Chajewski, Młodziński, Rytko, Krzymiński, Zaremba, Mrowiec, Dec

Skład Polonii-Stali: B. Kot, Kozachenko, Białas, Wilk, Ł. Kot, Skowroński, Łuszkiewicz, Szuba, Jagieła, Traczykowski, Szczygieł

Spotkanie rozpocznie się z lekkim poślizgiem. Ze względu na kontuzję głównego arbitra zostanie wymieniona trójka sędziów.

Mecz rozpocząć się ma o godz. 16.15!

Zawodnicy już na murawie, za moment będziemy rozpoczynać pojedynek

jest pierwszy gwizdek arbitra, rozpoczynamy spotkanie

3′ – groźnie w świdnickim polu karnym, strzał rywali zablokowany – będzie rzut rożny

3′ – Smoczyk bardzo niebezpiecznie atakuje Ł. Kota – faul i grę wznowią goście

6′ – znów niebezpiecznie pod naszą bramką, dobrze do akcji wkroczył jednak B. Kot, zażegnując niebezpieczeństwo

12′ – Szuba sprytnym zagraniem próbował szukać Jagieły, lecz szybszy był Jaroszewski

17′ – gra przeniosła się do środka pola, obie ekipy jak na razie bardzo ostrożnie

20′ – bardzo dobrze prawą stroną boiska przedziera się Traczykowski, piłka ostatecznie ląduje w dłoniach bramkarza Górnika

21′ – w odpowiedzi swojej szansy w polu karnym Polonii-Stali szukał Chajewski – rajd zatrzymany, rzut rożny

23′ – wymuszona zmiana w naszym zespole, boisko opuszcza Ł. Kot, który ucierpiał w jednym z pierwszych starć w tym meczu ze Smoczykiem. W jego miejsce na boisku pojawia się Mazanka

26′ – czuć atmosferę derbów, na murawie obserwujemy coraz ostrzejszą grę, nikt nie odstawia nogi

31′ – świetna okazja Traczykowskiego, nasz pomocnik nie trafił niestety głową w piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Szkoda, bo miał przed sobą tylko bramkarza Górnika!

34′ – Szuba dośrodkowuje z rzutu wolnego, główkuje Wilk, lecz nieskutecznie

37′ – Łuszkiewicz – żółta kartka

40′ – Wroczyński – żółta kartka

42′ – groźnie w naszym polu karnym, na szczęście biało-niebiescy przenoszą piłkę nad naszą poprzeczką

45′ – rzut rożny dla świdniczan – niestety przeciągnięte te dośrodkowanie Szuby

sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry pierwszej odsłony

45′ – niestety nie upilnowaliśmy Deca, który urwał się lewą stroną boiska. Piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek i odbiła się tak niefortunnie, że nabiła wracającego obrońcę Polonii-Stali i wpadła do siatki!!! 1:0 dla Górnika!

koniec pierwszej połowy

rozpoczynamy drugą połowę – Wilka w naszym zespole zastępuje Madej

48′ – szansa Górnika, piłka wyraźnie mija jednak światło bramki strzeżonej przez Kota

51′ – znakomita okazja na wyrównanie, Szczygieł przegrał starcie sam na sam z Jaroszewskim, dobitka Szuby niestety była niecelna!

54′ – mecz wyraźnie się otwiera, akcje błyskawicznie przenoszą się z jednej połowy na drugą. Wszystko jeszcze może się w tym starciu zdarzyć

60′ – godzina gry za nami, przed momentem rzut rożny dla Górnika, ale bez większego zagrożenia dla naszej bramki

66′ – podwójna zmiana w świdnickim zespole, boisko opuścili Traczykowski i Łuszkiewicz, w ich miejsce Myrta i Filipczak. Dla tego ostatniego to debiut w seniorskiej drużynie w rozgrywkach ligowych!

70′ – tempo meczu mocno siadło, oby jeszcze nasi zawodnicy znaleźli receptę na zagrożenie bramki strzeżonej przez Jaroszewskiego

74′ – bardzo dogodna okazja do zdobycia gola dla Polonii-Stali, przenosimy piłkę nad poprzeczką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego

78′ – Szuba huknął z dystansu, piłka mija poprzeczkę bramki Górnika

82′ – znów niebezpiecznie w szesnastce Górnika, jeden z rywali w ostatniej chwili ściągnął piłkę z nogi Szuby!

84′ – bardzo blisko gola w swoim debiucie Filipczak, którzy niecelnie główkował z kilku metrów.

90′ – sędzia dolicza 3 minuty. Tyle czasu nam pozostało na doprowadzenie choćby do remisu

90+’ – ależ mieliśmy teraz okazję, mocną wrzutkę Kozachenki przeciął w ostatniej chwili bramkarz Górnika

koniec meczu – przegrywamy 0:1 z Górnikiem Wałbrzych