Strona główna Sport Piłka nożna Zamienili mundury na stroje sportowe

Zamienili mundury na stroje sportowe [FOTO]

0

Duch rywalizacji, unoszący się w powietrzu zapach potu i zasady fair play towarzyszyły funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej  podczas II Turnieju Piłki Halowej Służb Mundurowych o Puchar Dyrektora i Przewodniczącego NSZZFiPW Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Do rywalizacji stanęło sześć zespołów: Areszt Śledczy Świdnica, Komenda Powiatowa Policji Świdnica, Straż Pożarna Świdnica, Areszt Śledczy Dzierżoniów oraz dwie drużyny złożone z pracowników firm: Colgate i Krause. Początkowo zawodnicy mieli zostać podzieleni na dwie grupy: mundurową i sponsorską, ale z powodu wycofania się czterech zespołów zdecydowano się na system “każdy z każdym”.

Cztery zespoły z największą liczbą punktów grały o miejsca na podium. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Colgate, a pierwsza “trójka” turnieju sprzęt sportowy od firmy JAKO. Przewidziane są także nagrody dla najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza – mówi kapitan Mariusz Witek. Zwyciężyła drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świnicy, drugie miejsce zajęli policjanci, trzecie zespół “Krause”.

Prócz zawodów sportowych akcji towarzyszy zbiórka pieniędzy realizowana w ramach międzynarodowej kampanii “Kilometry Dobra”. Więcej o akcji przeczytacie TUTAJ.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/