Strona główna 0_Slider Pijany uciekał przed policją, skończył w rowie

Pijany uciekał przed policją, skończył w rowie

8

Świdniccy policjanci zatrzymali 36-letniego kierowcę, który jechał na podwójnym gazie i próbował uciec przed pościgiem.

19 kwietnia  około godz. 16.30, policjanci patrolujący Świdnicę zauważyli samochód osobowy marki BMW.  Sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu.

 Policjanci nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ale ani sygnały świetlne ani dźwiękowe mające na celu zatrzymanie pojazdu do kontroli nie nakłoniły kierowcy do zdjęcia nogi z gazu – widząc radiowóz rozpoczął on ucieczkę. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekinierem oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego. Pirat drogowy najwyraźniej przecenił swoje umiejętności, bo zakończył  swoją jazdę w jednym z przydrożnych rowów nieopodal podświdnickiej Opoczki. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń ciała – opisuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.
Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
/Źródło KPP w Świdnicy/