Strona główna Temat dnia Przedłużą tunel pod dworcem w Jaworzynie. Jest przetarg!

Przedłużą tunel pod dworcem w Jaworzynie. Jest przetarg!

0

Na tę inwestycję czekało wielu mieszkańców Jaworzyny Śląskiej. PKP PLK zabiera się za przedłużenie przejścia podziemnego pod dworcem kolejowym. Dzięki temu powstanie piesza trasa łącząca ulicę 1 Maja z ulicą Powstańców. – Pozwoli to na bezpieczne, szybsze, a zarazem wygodniejsze skomunikowanie obu części miasta – cieszy się burmistrz Jaworzyny. Remont przejdzie także peron nr 2.

Podczas ubiegłorocznych prac remontowano istniejące przejście podziemne

Kilka dni temu kolejarze ogłosili przetarg na wykonanie kolejnego etapu przebudowy jaworzyńskiej stacji. W jej ramach wykonane zostanie przedłużenie tunelu przejścia pod torami, rozdzielającymi dotychczas północną i południową część miasta. – Ta historyczna, niezmiernie ważna, a jednocześnie tak potrzebna inwestycja dla naszego miasta rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zostanie zrealizowana w przeciągu półtora roku – mówi burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

Długość planowanego przedłużenia, powstającego z myślą o mieszkańcach i podróżnych, wyniesie niemal 120 metrów, z czego odcinek przebiegający w tunelu ma mieć około 45 metrów, zaś pozostała cześć trasy będzie przebiegać po pochylni. Przejście ma mieć szerokość 5,5 metra.

Dodatkowo w ramach zadanie zostanie wykonany remont peronu drugiego – dodaje. Na tym nie koniec zmian. Odnowiona zostanie także wiata znajdująca się na tym peronie, powstanie też winda łącząca peron z przejściem podziemnym.

Już przyszłym miesiącu powinna być znana firma, która zajmie się realizacją inwestycji. Koszt kolejnego etapu prac oszacowano na nieco ponad 22 mln złotych.

/mn/