Strona główna Wydarzenia Świdnica „Pan Hilary”. Świdnickie dzieci dla niewidomych

„Pan Hilary”. Świdnickie dzieci dla niewidomych

0

Już po raz szósty uczniowie i nauczyciele Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Bliżej Dziecka” organizują akcję, która ma nie tylko uczyć wrażliwości na osoby niewidome i niedowidzące, ale także pomagać im w realny sposób. Na najbliższą środę, 25 kwietnia, zaplanowano finał projektu pod nazwą „Pan Hilary”, realizowanego w porozumieniu ze świdnickim kołem Polskiego Związku Niewidomych.


Projekt składa się z kilku kategorii: konkursu plastycznego, konkursu recytatorskiego, zawodów sportowych „Bez barier – razem możemy więcej“ oraz nowej kategorii, jaką jest prezentacja multimedialna, o temacie: „Bariery istnieją tylko w naszym umyśle”  skierowana do klas IV-VII.  23 kwietnia 34 uczniów ze świdnickich szkół podstawowych rywalizowało w konkursie recytatorskim. Każda szkoła biorąca udział w akcji we własnym zakresie prowadzi zbiórkę pieniędzy poprzez organizację kiermaszów, licytacji itd.

W środę 25 kwietnia o godzinie 11:00 w siedzibie NSP „Bliżej Dziecka“ przy ul. Jagiellońskiej rozpocznie się wielki finał, połączony z ogłoszeniem wyników zawodów sportowych, konkursu plastycznego, recytatorskiego, a także na najlepszą prezentację multimedialną oraz liczenie zebranych środków pieniężnych.

Podobnie jak w roku ubiegłym Urząd Miejski dofinansował zakup nagród dla uczestników konkursu.

/opr. red./

Poprzedni artykuł„Mechanik” czyta z pasją [FOTO]
Następny artykułBójka przed Rajdem Świdnickim. Nagrały ją kamery monitoringu