Strona główna Kultura “Mechanik” czyta z pasją

“Mechanik” czyta z pasją [FOTO]

0

„Czytanie książek to nie tylko przejaw pasji, przede wszystkim czytanie wpływa na rozwój osobisty. Prawdopodobnie nie trzeba nikogo przekonywać, że obcowanie z literaturą to wielka przyjemność, zdobywanie wiedzy i odpoczynek”. Tymi słowami rozpoczęło się czwarte spotkanie z książką w Zespole Szkół Mechanicznych, organizowane przez bibliotekarzy z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Tym razem uczestnicy przenieśli się w świat fantasy. Wśród czytających była Aleksandra Warchała, nauczycielka wychowania fizycznego w ZSM, która zaprezentowała fragment powieści Georg’a Martina “Gra o tron”.  Oliwia Hauke, gościnnie występująca uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy przedstawiła fragment książki “Czerwona Królowa” Victorii Aveyard. Uczeń z klasy II b T, Brajan Pawlik, przeczytał fragment pierwszej części kultowego “Wiedźmina czyli Ostatnie życzenie” autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Jako ostatni wystąpił uczeń klasy III c T Dawid Walentowski, który zaprezentował książkę “Czarny Pryzmat” Brenta Weeksa.

– Jesteśmy wdzięczni osobom, które przybliżyły nam fragmenty wybranych powieści. Dzięki temu mieliśmy możliwość przenieść się w magiczny, czasem mroczny, wciągający świat fantasy. Mamy też nadzieję, że tak zachęceni

uczniowie sięgną po książki z tego i innych gatunków, dostępnych w zbiorach naszej biblioteki – podsumowują organizatorki spotkań z książką.

/ZSM, opr. red./