Strona główna 0_Slider O zamku Książ wie niemal wszystko. Kacper nakręcił film dla WOŚP!

O zamku Książ wie niemal wszystko. Kacper nakręcił film dla WOŚP!

0

Zgłębianie historii Dolnego Śląska i wałbrzyskiego zamku Książ jest jego największą pasją. Kacper z Jaworzyny Śląskiej to dzielny i bardzo inteligentny 13-latek. Niestety, ze względu na długie i częste pobyty w szpitalu nie może odwiedzać ukochanego zamku tak często, jakby chciał. Podczas ostatniej wizyty na Książu towarzyszyła mu ekipa filmowa. Nagrany reportaż zostanie wyemitowany podczas finału WOŚP w styczniu przyszłego roku.

Kacper cierpi na brak lewej komory serca, która nigdy się nie wykształciła. W związku z tym jest poddawany leczeniu w Centrum Matki Polki w Łodzi i tam korzysta ze sprzętu ufundowanego przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wyjaśnia Adrian Kilian z fundacji WOŚP.

Zamek Książ chłopiec odwiedził na zaproszenie prezes Anny Żabskiej w towarzystwie mamy i najlepszego przyjaciela Kuby. Był jednym z pierwszych gości, którzy skorzystali z naszej nowej, specjalnej oferty dla turystów w wieku szkolnym, tzw. Questu.

Kacprowi towarzyszyła ekipa filmowa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zarejestrowała zwiedzanie zamku i opowieść 13-latka na temat budowli i jego historii. – To był pomysł Kacpra, aby pokazać nam swoje najukochańsze miejsce na ziemi i opowiedzieć o nim do kamer – podkreśla Kilian.

Wizyta Kacpra w Zamku Książ była dla nas wyjątkowym przeżyciem. Odwaga, optymizm, a przede wszystkim ogromna wiedza chłopca zaimponowały nie tylko ekipie WOŚP, ale także pracownikom zamkowym – mówi prezes Zamku Książ, Anna Żabska.

/Zamek Książ w Wałbrzychu, opr. mn/