Strona główna Kultura Najpiękniejsze baśnie w wykonaniu przedszkolaków

Najpiękniejsze baśnie w wykonaniu przedszkolaków [FOTO]

0

,,Śpiąca królewna’’, ,,Jaś i Małgosia’’, ,,Calineczka’’ – miedzy innymi te baśnie w wykonaniu małych aktorów ze świdnickich przedszkoli można było obejrzeć na deskach sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Był to pierwszy dzień tegorocznej edycji Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych. Maluchy zachwyciły pięknymi i kolorowymi kostiumami, baśniową scenografią i zabawną grą aktorską.


Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych ,,Wyobraźnia bez granic’’ organizowany jest już po raz 11. przez Przedszkole Miejskie nr 4 w Świdnicy we współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury.

Swój udział w przeglądzie zgłosiło 18 zespołów, a na scenie zaprezentuje się łącznie 390 aktorów. Dzisiaj wystąpiło 9 grup teatralnych ze świdnickich przedszkoli. Aktorskim popisom maluchów przyglądało się jury w składzie Małgorzata Braniecka, wieloletnia dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury, Monika Jamro z Urzędu Miejskiego w Świdnicy i Renata Strugała, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 4 w Świdnicy.

Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się grupa teatralna z Przedszkola Miejskiego nr 1 z przedstawienie pod tytułem ,,Trzy małe świnki’’. ,,Śpiąca królewna’’ to inscenizacja przygotowana przez małych aktorów z Przedszkola Miejskiego nr 4. Następnie można było podziwiać przedstawienia ,,Jak żabka wybrała się do ZOO’’ w wykonaniu Przedszkola Niepublicznego ,,Radosny Delfinek’’, ,,Przygody Kubusia Puchatka’’zaprezentowane przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3, historię ,,Calineczki’’ ukazaną przez grupę ze Społecznego Przedszkola ,,Akademia Przedszkolaka’’. ,,Bajkowy pociąg’’ to spektakl w wykonaniu zespołu z Niepublicznego Przedszkola ,,Europejska Akademia Dziecka’’, przygody ,,Jasia i Małgosi’’ pokazały dzieci z Niepublicznego Przedszkola Fundacji ,,Ut Unum Sint’’. Niepubliczne Przedszkole ,,Frajda’’ przedstawiło spektakl pod tytułem ,,Trzy małe koziołki’’, a jako ostatni swoimi aktorskimi zdolnościami popisały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola Artystycznego ,,Bajkowy Domek’’ w przedstawieniu ,,Dwunastu braci’’.

Jutro, 25 kwietnia, drugi dzień przeglądu, podczas którego swoje umiejętności zaprezentuje kolejne 9 grup przedszkolnych. Finał i wręczenie nagród zaplanowano na czwartek, 26 kwietnia o godzinie 10.00.

Marta Bułgajewska
praktyka studencka
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPojadą na ogólnopolski finał do Zabrza! [FOTO]
Następny artykułPiwko nad zalewem? Nie tak prędko