Strona główna Sport Siatkówka Pojadą na ogólnopolski finał do Zabrza!

Pojadą na ogólnopolski finał do Zabrza! [FOTO]

0

Wielkim sukcesem młodych siatkarek MKS-u Polonia Świdnica zakończył się wojewódzki finał turnieju Kinder+Sport w kategorii „trójek”. Biało-zielone zdołały wywalczyć w hali wałbrzyskiego Aqua-Zdroju przepustkę na ogólnopolski finał w Zabrzu!

Dobre występy w fazie eliminacyjnej poskutkowały tym, że w Wałbrzychu mieliśmy prawo do wystawienia swoich dwóch drużyn. Wojewódzki finał odbył się w niedzielę, 22 kwietnia. Zespół MKS-u Polonia I Świdnica w składzie: Julia Krasoń, Martyna Zając, Joanna Mojsej i Nina Jasiecka wywalczył znakomite drugie miejsce. Nasza druga ekipa (Alicja Anioł, Jowita Kuszel, Aleksandra Majcher, Dagmara Knap) zajęła szóstą pozycję. Trenerem naszych zawodniczek jest Tomasz Gołowkin.

Ostatecznie awans do wielkiego finału turnieju Kinder+Sport w kategorii „trójek” wywalczyły tylko dwie najlepsze drużyny. Obok pierwszej drużyny Polonii Świdnica, do Zabrza pojedzie UKS Wieża Radków. Ambasadorami turnieju są byli znakomici siatkarze, reprezentanci Polski – Piotr Gruszka i Sebastian Świderski.

Klasyfikacja turnieju w Wałbrzychu: 

1. UKS Wieża Radków

2. MKS Polonia I Świdnica

3. Koral Wrocław

4. MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych

5. UKS Dwójka Milicz

6. MKS Polonia II Świdnica

7. UKS Olimpia Jawor

8. Salos Nowa Ruda

/FOTO: Łukasz Kuszel/