Strona główna Kultura Młodzi aktorzy w formie!

Młodzi aktorzy w formie! [Przegląd Małych Form Teatralnych]

0

Widzowie obejrzeli kolejne spektakle w ramach Przeglądu Małych Form Teatralnych. Tym razem na deskach sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury można było zobaczyć m.in inscenizacje: ,,Jaś i Małgosia’’, ,,Historia pewnego balu’’ oraz ,,Piękna w ZOO’’. Młodzi i zdolni aktorzy wykazali się niezwykłym talentem, a ich gra, piękne stroje oraz dekoracje przyciągnęły uwagę dzieci, które z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl.


XVII Przegląd Małych Form Teatralnych organizowany jest przed świdnicką szkołę nr 105 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Drugiego dnia zaprezentowało się sześć grup teatralnych ze szkół podstawowych ze Świdnicy i Pszenna. Aktorskie umiejętności młodych oceniało jury w składzie: Bożena Kuźma, zastępca dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury, Teresa Cora, wieloletni wicedyrektor SP nr 10 w Świdnicy, polonistka i Joanna Chojnowska, reżyser, kierownik pracowni teatralnej Młodzieżowego Ośrodka Kultury.

Jako pierwsza na scenie pojawiła się grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy. W jej wykonaniu można było obejrzeć przedstawienie pod tytułem ,,Bromba i inni’’, z kolei ,,Pięć życzeń Natalki’’ to spektakl przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami integracyjnymi w Świdnicy. Młodzi artyści z tej samej szkoły zaprezentowali spektakl ,,Piękna w ZOO’’. Przedstawienie ,,Zabawne pouczanki’’ pokazali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pszennie, a o najkrótszym balu opowiedzieli młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 4 Świdnicy inscenizacją ,,Historia pewnego balu’’. Przegląd zamknął spektakl ,,Jaś i Małgosia’’ w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy.

Podsumowanie XVII Przeglądu Małych Form Teatralnych zaplanowano 17 kwietnia o godzinie 10.00 w Teatrze Miejskim w Świdnicy.

Marta Bułgajewska, praktyka studentka
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułRuszyło finałowe głosowanie, wesprzyj najmłodszych piłkarzy Polonii-Stali Świdnica!
Następny artykułGnał przez wieś 126 km/h