Strona główna 112 Gnał przez wieś 126 km/h

Gnał przez wieś 126 km/h

5

Policjanci zatrzymali kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. Słono zapłaci za brawurę.


Przed dwoma dniami w miejscowości Grochotów policjanci ze świdnickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością aż 126 km/h, o 76 km/h szybciej niż jest to dozwolone.

Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandat w kwocie 500 zł i 10 punktów karnych oraz, co chyba najbardziej dotkliwe, stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h  straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało  konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

/Źródło KPP w Świdnicy/