Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

2

Zgodnie z przepisami na chodniku zatrzymanie lub postój pojazdu kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu  jest dopuszczalne, gdy na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju lub szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 metra. Czego kierowcy nie rozumieją?

Biorąc pod uwagę kolejną porcję zdjęć, nadesłanych przez czytelników Swidnica24.pl, wielu kierowców ma za nic przepisy, a przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych. Trudno odpowiedzieć na pytanie, czy zupełnie nie dostrzegają problemu w tym, że zmuszają ludzi do chodzenia po jezdni? Prezentujemy kolejne przykłady „mistrzowskiego” parkowania zarejestrowane na ulicach Świdnicy.

Plac Grunwaldzki:

Ul. Witosa:

Ul. Budowlana:

Ul. Leśna:

Ul. Rolnicza:

Ul. Wyszyńskiego:

Ul. Zamkowa:

Na zdjęcia do cyklu „Mistrzowie parkowania” czekamy WYŁĄCZNIE pod adresem [email protected]. Proszę dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie. Jeśli czytelnicy uważają, że podczas parkowania uwiecznionego na zdjęciu zostały złamane przepisy i oczekują ukarania kierowców, mogą zdjęcia i informację o niezgodnym z przepisami parkowaniu zgłosić policji.

/red./