Strona główna 0_Slider Koniec szkoły, teraz odliczanie do matury

Koniec szkoły, teraz odliczanie do matury [FOTO]

2

Za tydzień rozpoczynają się egzaminy maturalne, a dziś uczniowie trzecich i czwartych klas świdnickich szkół ponadgimnazjalnych kończą rok szkolny. Oprócz odbioru świadectw szkolnych, niektórzy absolwenci zostali również nagrodzeni za świetne wyniki w nauce i reprezentowanie szkoły na konkursach lub olimpiadach.


W II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Świdnicy zakończenie szkoły świętowało dziś 114 maturzystów. Na uroczystości obecny był wicestarosta świdnicki, Zygmunt Worsa, który życzył absolwentom powodzenia na egzaminach maturalnych. Najlepsi uczniowie, którzy uzyskali średnią z ocen przynajmniej 5,0, a także szczególnie wyróżnili się podczas trzech lat nauki otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i Tarczę Prymusa. W tym roku otrzymali je: uczeń klasy III A, Jakub Marcin Pawłowski za najwyższą w szkole średnią z ocen – 5,44 oraz za liczne sukcesy w konkursach i olimpiadach matematycznych i informatycznych, bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową postawę uczniowską i reprezentowanie szkoły; uczennica klasy III B, Urszula Anna Nowak za bardzo dobre wyniki w nauce, konsekwentne zgłębianie problemów przyrodniczych oraz subtelność i kulturę osobistą; uczennica klasy III C, Aleksandra Kosikowska za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i umiejętne wykorzystywanie swoich talentów w konkursach i olimpiadach; uczennica klasy III B, Maja Szymaszkiewicz za bardzo dobre wyniki w nauce i reprezentowanie szkoły w olimpiadzie artystycznej, licznych konkursach i nieustanne odkrywanie nowych obszarów wiedzy i uczeń klasy III A, Patryk Rychel za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową postawę uczniowską, reprezentowanie szkoły w konkursach i twórcze wykorzystywanie swojej pasji.

Zakończenie szkoły obchodzili dziś również maturzyści Technikum Ortopedycznego w Świdnicy. Jest to jedna z czterech takich szkół w Polsce. Egzamin zawodowy potwierdza kwalifikacje w zawodzie, a absolwent uzyskuje dyplom i tytuł technik ortopeda. W tym roku do egzaminu maturalnego i zawodowego przystępuje tam 16 uczniów. Absolwenci otrzymali świadectwa szkolne, a także specjalne upominki od dyrektora szkoły, Piotra Pękały i wicedyrektor, Joanny Pękały. Na uroczystości obecny był Ryszard Pękała, rektor Wyższej Szkoły Medycznej w Legnicy, który w przemówieniu podkreślił wyjątkowość zawodu technik ortopeda.

Marta Bułgajewska
praktyka studencka
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZaułek Świętokrzyski: wiceprezydent zapowiada sankcje
Następny artykułNajlepsi sportowcy, trenerzy i działacze już z nagrodami [FOTO]