Strona główna 0_Slider Akrobaci spisali się na medal!

Akrobaci spisali się na medal! [FOTO]

0

Fantastyczne emocje zafundowali nam zawodnicy i zawodniczki rywalizujący w ten weekend w 22. edycji Międzynarodowego Turnieju w Akrobatyce Sportowej im. Henryka Chmielewskiego. Hala na Zawiszowie gościła około 270 uczestników z Polski, Czech, Rosji i Ukrainy. Reprezentanci Polonii Świdnica zakończyli zmagania z dwoma medalami!

Jestem bardzo zadowolony z przebiegu imprezy. Towarzyszyło mi lekki stres, bowiem debiutowałem w roli organizatora tak dużego wydarzenia. Wszystko wyszło jednak wspaniale, poziom zawodów był bardzo wysoki, a uczestniczące w naszym turnieju kluby już potwierdzały chęć wzięcia udziału w kolejnych edycjach imprezy – mówi szczęśliwy Tomasz Mojsa, prezes sekcji akrobatycznej MKS-u Polonia Świdnica.

W sobotnio-niedzielnych zmaganiach wzięło udział około 270 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech, Rosji i Ukrainy. 22. Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej im. Henryka Chmielewskiego oficjalnie otwarli w sobotę: Tomasz Mojsa (prezes klubu), Wojciech Pojasek (wiceprezes klubu), uznana sędzina Zofia Zdebiak, Jan Czałkiewicz, kierownik obiektów sportowych OSiR-u Świdnica i radny Wiesław Żurek. W uroczystości uczestniczyły także dwie córki Henryka Chmielewskiego, legendarnego trenera świdnickich akrobatów i jednego z założyciela sekcji. Na ich ręce złożone zostały kwiaty, a następnie kilkuosobowa delegacja udała się na grób znanego trenera akrobatyki.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych zawodników. Dla sporej części z nich był to debiut na poważnej imprezie. Wywalczyliśmy dwa srebrne medale. Zawisły one na szyjkach trójki dziewcząt w składzie: Roksana Niedziałkowska, Karolina Kozieł, Amelia Cieślak i męskiej dwójki w składzie: Szymon Kołodziej oraz Jan Socha. Pragnę podziękować wszystkim sponsorom wspierającym nasz turniej, a także rodzicom naszych dzieciaków z sekcji akrobatyki MKS-u Polonia Świdnica za przygotowanie hali i zorganizowanie bufetu, z którego środki przeznaczone zostaną na działalność klubu – dodaje Tomasz Mojsa.

Wyniki zawodników klubu MKS Polonia Świdnica:

– II miejsce – dwójka męska w kategorii 13-19 lat: Szymon Kołodziej, Jan Socha

– II miejsce – trójka dziewcząt w kategorii 13-19 lat: Roksana Niedziałkowska, Karolina Kozieł, Amelia Cieślak

– V miejsce – para mieszana w kategorii 11-16 lat: Zuzanna Idziak, Szymon Wolano

– V miejsce – trójka dziewcząt w klasie youth: Marika Pietras, Aleksandra Wolano, Amelia Trelewska

– IX miejsce – dwójka dziewcząt w klasie youth: Nikola Legiejew, Zuzanna Cieślak

– XII miejsce – trójka dziewcząt w klasie youth: Hanna Czoch, Amelia Opalska, Nicole Bober

/FOTO: Artur Ciachowski/