Strona główna Wydarzenia Świdnica Złożyli wizytę Straży Miejskiej

Złożyli wizytę Straży Miejskiej [FOTO]

2

Mogli wejść do każdego pomieszczenia, przyglądać się pracy operatora monitoringu czy przyjmującego zgłoszenia dyżurnego. W edukacyjnym spacerze po siedzibie świdnickiej Straży Miejskiej uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy.

W niecodziennej lekcji dzieci brały udział we wtorek 21 marca. W siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Dworcowej 2-4-6-8 funkcjonariusze przybliżali uczniom wykonywany przez siebie zawód. Strażnicy przedstawiali w jaki sposób realizowane są przez nich zadania. Najmłodsi dowiedzieli się również jak zachowywać się podczas różnego rodzaju niebezpieczeństw.

Największą atrakcją edukacyjnego spaceru była możliwość zwiedzenia wszystkich pomieszczeń straży. Dzieci miały okazję na własne oczy przekonać się jak wygląda praca operatora monitoringu miejskiego, a także dyżurnego, który to jako pierwszy przyjmuje zgłoszenia. Niemałym zainteresowaniem najmłodszym cieszył się także pojazdu Straży Miejskiej. Dzieci mogły nie tylko zobaczyć wnętrze pojazdu, ale też wypróbować sygnały świetle i dźwiękowe.

/Oprac./
/Materiały: Straży Miejskiej w Świdnicy/

Poprzedni artykułDoradcy zawodowi szkolą się w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułZburzyli dwa pomniki. Strzegom zdekomunizowany