Strona główna 0_Slider Zima wróciła, warunki na drogach są trudne

Zima wróciła, warunki na drogach są trudne [FOTO]

7

Sprawdziły się prognozy i ostrzeżenia synoptyków. Zima wróciła z opadami śniegu, mrozem i zawiejami. Sytuacja na drogach w powiecie świdnickim jest trudna, ale wszystkie trasy wojewódzkie i powiatowe są przejezdne.

Jak informuje dyżurna zimowego utrzymania dróg Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego, wszystkie drogi są przyprószone śniegiem. Pod spodem może być lód. Szczególne utrudnienia występują w miejscach, gdzie wiatr nawiewa śnieg z pól, a tak jest na drogach między Dobromierzem i Bronowem, Pożarzyskiem i Imbramowicami, Czernicą i Gniewkowem. Cały czas pracuje sprzęt odśnieżający. Newralgiczna droga powiatu – tzw. łącznik – jest przejezdna, ale trzeba jechać ostrożnie i wolniej niż zwykle.

Ani DSDiK, ani policja nie otrzymały dzisiaj rano informacji o kolizjach czy wypadkach. Do  niegroźnych zdarzeń doszło w piątkowy wieczór. Samochody miały problem z utrzymaniem się na oblodzonych jezdniach i kilka pojazdów wpadło do rowów.

IMGW na dzisiaj nie wydał ostrzeżenia o zagrożeniach meteorologicznych dla Dolnego Śląska. Prognozy przewidują opady śniegu przez cały weekend. Będzie też bardzo zimno, w nocy temperatura może spaść nawet do -11 stopni Celsjusza.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułOłówek Pawła: poszukiwania wiosny
Następny artykułzDolni Ślązacy z powiatu świdnickiego