Strona główna 0_Slider Zdobyli szczyt góry Kazbek!

Zdobyli szczyt góry Kazbek!

10

Dzisiaj o godzinie 14:15 na szczycie góry Kazbek stanęli Magdalena Bany, Jacek Fabiś, Tadeusz Piotrowicz i Marcin Walewski – pisze kierownik wyprawy „Kazbek 2018” Andrzej Sawicki, któremu z powodu choroby nie było dane wejść z resztą grupy. 

Akcja Charytatywna – wejście na Kazbek trwa od 10 marca 2018 roku, kiedy to grupa, w której skład wchodzi dwóch świdniczan: Andrzej Sawicki oraz Marcin Walewski wyleciała z Polski do Gruzji. Tam z Tbilisi przetransportowała się do Kazbegi, skąd 12 marca wyruszyła z zamiarem zdobycia szczytu. Ekipa musiała zmierzyć się z trudnymi warunkami atmosferycznymi, co opóźniło próbę ataku szczytowego o jeden dzień.

Finalnie na szczyt trzeciej najwyższej góry Gruzji zespół w składzie: Magdalena Bany, Jacek Fabiś, Tadeusz Piotrowicz i Marcin Walewski wyruszył o poranku 18 marca. O 14:15 czasu  gruzińskiego Polacy stanęli na szczycie. Niestety nie dołączył do nich kierownik wyprawy – Andrzej Sawicki, który od początku akcji zmagał się z chorobą. Od jutra uczestnicy rozpoczną schodzenie, planowo do bazy w Kazbegi powinni dotrzeć 22 marca.

Grupa swój wysiłek dedykuje podopiecznym świdnickiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”, które zajmuje się osobami terminalnie chorymi na nowotwory. Równocześnie do akcji jest prowadzona zbiórka pieniędzy. Datki można przekazywać poprzez witrynę świdnickiego Hospicjum w zakładce Przekaż darowiznę lub na konto: 92 1020 5138 0000 9202 0216 9260.

Informacje o przebiegu akcji na bieżąco są podawane na fanpage-u akcji.

/Tekst: Artur Ciachowski/