Strona główna Wydarzenia Zainwestują ponad miliard złotych

Zainwestują ponad miliard złotych

0

Poniesienie ponad miliarda złotych nakładów inwestycyjnych zadeklarowali przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się w 2017 roku na realizację projektów w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej. Zezwolenia na działalność otrzymały 33 firmy, które zatrudnić mają blisko 700 osób. Są wśród nich 4 firmy, które zainwestują w powiecie świdnickim.

Zdjęcie WSSE „Invest-Park”

Do grona inwestorów strefowych dołączyło 21 przedsiębiorstw, 12 zdecydowało się na rozszerzenie działalności w WSSE. Blisko połowa firm reprezentuje polski kapitał. Wśród inwestorów znalazły się także firmy amerykańskie, francuskie, japońskie, włoskie, niemieckie, kanadyjskie, południowo-koreańskie oraz hiszpańskie. 14 projektów prowadzonych będzie przez przedstawicieli średniego, małego oraz mikro biznesu. Blisko połowa nowych inwestycji związana jest z branżą motoryzacyjną lub sektorami pokrewnymi.

Zezwolenia w 2017 roku otrzymały m.in. firmy PPHU Defalin Group S.A. (podstrefa Świebodzice), Yagi Poland Factory sp. z o.o. i Dongsung Poland sp. z o.o. (podstrefa Żarów) oraz GRANDHOME POLAND sp. zo.o. (podstrefa Świdnica). Grandhome jest producentem rolet i żaluzji na wymiar, planuje zainwestować 12 milionów złotych i zatrudnić min. 15 osób.

Obecnie w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, na terenie województw dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego i lubuskiego, działa ponad 220 przedsiębiorców. Firmy zainwestowały przeszło 27 mld złotych i zatrudniają blisko 53 tys. pracowników.

/opr. red., źródło WSSE/