Strona główna 0_Slider Zablokował drogę pożarową do zabytku UNESCO

Zablokował drogę pożarową do zabytku UNESCO

8

Grzywna może grozić kierowcy, który zablokował wjazd na drogę pożarową do Kościoła Pokoju w Świdnicy. Wozy gaśnicze nie mogły dostać się dzisiaj rano na teren drewnianego zabytku, wpisanego na listę światowego dziedzictwa.

Do kościoła służby ratownicze mogą dostać się przez specjalnie do tego celu stworzony wjazd od ulicy Saperów. W bezcennym zabytku, który mimo łatwopalnej konstrukcji, przetrwał ponad 360 lat, został zamontowany specjalny system alarmowy, który reaguje na najmniejszy dym. Strażacy przyjeżdżają natychmiast po włączeniu się systemu. Dotychczas na szczęście nie było konieczności podejmowania akcji gaśniczej. Podobnie stało się dzisiaj, do pożaru nie doszło.

Na miejsce wezwane zostały straż miejska i policja. Funkcjonariusze KPP zadecydują, czy samochód zostanie odholowany, a kierowca ukarany. Za zastawianie drogi pożarowej grozi areszt lub kara do 500 zł.

Jak informuje Robert Topolski z KPP w Świdnicy, ze zdarzenia policjanci sporządzili notatkę i wezwą na komendę właściciela pojazdu.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński