Strona główna Wydarzenia Wybieramy pożyczkę ratalną

Wybieramy pożyczkę ratalną

0

Kiedy nadchodzi czas zaciągnięcia pożyczki, często stajemy przed trudną decyzją – którą ofertę wybrać? Rynek finansowy dysponuje szerokim asortymentem pożyczek ratalnych różniących się między sobą niemal wszystkimi warunkami. Jest kilka sposobów na dokonanie selekcji dostępnych propozycji.

Samodzielny research

Pierwszym sposobem jest samodzielne poszukiwanie ofert pożyczek. Często wymaga to jednak spędzenia długich godzin przed komputerem, czytając o ofertach konkretnych firm i porównując dostępne propozycje. Równie czasochłonne jest szukanie ofert w stacjonarnych placówkach firm pożyczkowych. Odwiedzenie każdego punktu jest niemal niemożliwe, w skutek czego można przegapić najkorzystniejszą propozycję. Poszukiwań na własną rękę można dokonać również w internecie. Takie działanie wymagałoby jednak sporządzenia listy interesujących nas firm, odwiedzenia ich stron internetowych, zapisania szczegółowych warunków i ich porównania. Ilość ofert pożyczek ratalnych jest ogromna, dlatego ta droga wymaga zaangażowania dużych pokładów energii i czasu.

Porównywarki online

Drugą opcją, znacznie mniej czasochłonną, jest skorzystanie z porównywarek pożyczek ratalnych, które dostępne są w internecie. Ich używanie ma jedną, bardzo dużą zaletę – za jednym kliknięciem myszki uzyskać można informacje dotyczące wielu ofert. Dodatkowo, informacje te są skumulowane w jednym miejscu, dzięki czemu łatwiej jest wyszukać interesujące nas propozycje, a także dokonać ich porównania. W efekcie cała procedura decyzyjna może zająć jedynie kilkanaście minut.

Porównujemy kilkanaście różnych ofert pożyczek

Rozwiązaniem niemal idealnym są rankingi pożyczek ratalnych. W jednym miejscu otrzymujemy komplet ofert, które aktualnie są najbardziej korzystne, generują najmniejsze koszty, odsetki i prowizje.

Określony ranking pożyczek ratalnych tworzony jest zazwyczaj przez profesjonalistów, którzy, korzystając ze swojej eksperckiej wiedzy, dokonują wnikliwej analizy prezentowanych ofert pożyczek. W efekcie otrzymujemy sprawdzoną informację, która propozycja jest najbardziej opłacalna, innymi słowy, za którą pożyczkę zapłacimy najmniej.

Korzystanie z rankingu jest bardzo łatwe. Oferty uszeregowane są zazwyczaj od najbardziej do najmniej korzystnej. Uwzględnia on takie informacje jak: wysokość pożyczki i całkowita kwota oraz okres spłaty, a także oprocentowanie, kwota odsetek, prowizji i innych kosztów. Niektóre rankingi pozwalają od razu przejść do strony danej firmy pożyczkowej, na której możliwe jest natychmiastowe złożenie wniosku o pożyczkę online.

/artykuł sponsorowany/