Strona główna 0_Slider Wielkanocne porządki. Co zrobić z niechcianą odzieżą?

Wielkanocne porządki. Co zrobić z niechcianą odzieżą?

1

Wielkanoc tuż tuż. Myśl o zbliżających się świętach bardzo cieszy, ale też lekko stresuje, zwłaszcza jeśli zamierzamy gościć rodzinę lub znajomych, a nie uporaliśmy się jeszcze z wiosennymi porządkami. Mogą one dotyczyć np. naszej garderoby.

Po zakończonych porządkach w szafie przychodzi czas na utylizację rzeczy, z którymi chcemy się pożegnać. Co możemy z nimi zrobić? Jednym z pomysłów jest przekazanie zbędnych ubrań czy obuwia osobom potrzebującym. Zanim jednak to zrobimy powinniśmy być upewnić się, że trafią do instytucji, które zajmują się ich zbiórką i są do tego upoważnione.

W Świdnicy istniej kilka miejsc, gdzie można oddać niepotrzebne rzeczy. Koce i pościel potrzebne są chociażby w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Pogodnej 3. Rzeczy można przekazać od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 11.00 do 17.00 (w tygodniu) i od 11.00 do 18.00 (w weekend). Kołdry i poduszki są zbędne, ponieważ są niszczone lub zjadane przez psy.

Do Schroniska dla Bezdomnych Towarzystwa Pomocy im. św . Brata Alberta przy ulicy Westerplatte 51 można natomiast przynosić niepotrzebną pościel, ubrania i obuwie, ale tylko męskie. Damską odzież natomiast przyjmuje Schronisko dla Bezdomnych Kobiet przy ulicy Leśnej, na przeciwko szpitala ,,Latawiec’’. Placówka otwarta jest 24 godziny na dobę, ale najlepiej przynosić rzeczy do godz.18.00.

Innym miejscem niosącym pomoc najuboższym jest Bank Żywności przy ulicy Wodnej (na przeciwko SP nr 6). Można tam zostawiać w dobrym stanie odzież, obuwie i pościel. Bank przyjmuje dary od poniedziałku do czwartku od 8.00 do 13.00.

Wyżej wymienione rzeczy można również wrzucać do rozmieszczonych w różnych częściach miasta specjalnie oznaczonych pojemników PCK. Pamiętajmy, że pozostawiane tam rzeczy muszą być schludne i nadające się do ponownego użytku.

/Marta Bułgajewska, praktyka studencka/

Poprzedni artykułPotyczki z językiem angielskim i niemieckim po raz dziewiąty
Następny artykułZnamy listę nagrodzonych sportowców i trenerów za 2017 rok