Strona główna Wydarzenia Świdnica Potyczki z językiem angielskim i niemieckim po raz dziewiąty

Potyczki z językiem angielskim i niemieckim po raz dziewiąty

0

Społeczna Szkoła Podstawowa Fundacji „Naszej Szkole” w Świdnicy po raz dziewiąty zaprosiła młodzież  do udziału w Powiatowych Potyczkach z Językiem Angielskim i Niemieckim „Check Your English/Prüfe Dein Deutsch”. 27 marca podczas uroczystej gali nagrodzono laureatów.

Imprezę podsumowującą zmagania językowe rozpoczęli uczniowie klasy trzeciej gimnazjum prezentując skecze językowe pt.: “Do you speak English?” oraz “How German sounds compared to other languages?” przygotowane pod opieką Sylwii Lubienieckiej, nauczyciela języka angielskiego. Młodzi aktorzy wykazali się świetną znajomością języków obcych, a jednocześnie iście angielskim poczuciem humoru. Jednak najważniejszymi tego popołudnia byli uczniowie wyróżnieni w Potyczkach.

Sam konkurs odbył się 16 marca w siedzibie szkoły społecznej. Wtedy to do zmagań językowych przystąpiło 35 uczniów klas szóstych z 11 szkół podstawowych. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwszy etap miał formę rywalizacji drużynowej. Trzyosobowe zespoły z każdej szkoły zmierzyły się z zadaniem sprawdzającym umiejętność stworzenia i zaprezentowania krótkich wypowiedzi ustnych – scenek językowych. Uczestnicy wykazali się w tym zadaniu pomysłowością i kreatywnością. W drugim etapie uczniowie indywidualnie rozwiązywali testy zawierające zadania zamknięte i otwarte sprawdzające wiadomości i umiejętności gramatyczno – leksykalne, rozumienie tekstu czytanego, rozumienie ze słuchu oraz ogólną wiedzę na temat krajów anglojęzycznych lub niemieckojęzycznych. O wyniku konkursu decydowała łączna suma punktów uzyskanych przez ucznia w I i II etapie. Wysokie umiejętności językowe, jakie zaprezentowali uczestnicy pozwoliły organizatorom wyłonić grupę 10 najlepszych. Zostali oni nagrodzeni dyplomami finalistów wyróżnionych i laureatów oraz nagrodami rzeczowymi. Ponadto laureaci otrzymali nagrodę dodatkową „Strzał w dziesiątkę”, którą jest stypendium uprawniające do podjęcia nauki w klasie siódmej z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego i niemieckiego w Społecznej Szkole Podstawowej w Świdnicy w roku szkolnym 2018/2019. Nagroda uprawnia laureata do kontynuowania bezpłatnej nauki przez okres dwóch lat.

Finalistami wyróżnionymi w konkursie zostali: Hanna Chomen (Społeczna Szkoła Podstawowa Świdnica), Szymon Duma (PSP 2 Strzegom) oraz Zuzanna Szponik (SP Witoszów Dolny).

Tytuł laureata zdobyli:
I miejsce ex auequo: Małgorzata Mucha (Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy) oraz  Emilia Witko (SP w Jaworzynie Śląskiej)
II miejsce ex aequo: Marek Bujak (Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy) oraz Zuzanna Rataj (SP Marcinowice)
III miejsce: Małgorzata Stanisławska (SP 105 w Świdnicy)
IV miejsce: Natalia Żołnierczyk (SP 8 w Świdnicy)
V miejsce: Daria Kwiecińska (SP 8 w Świdnicy)

Odpowiedzialnymi za konkurs były Katarzyna Bajcer, Sylwia Lubieniecka,  Magdalena Wintoniak.

/SSP w Świdnicy, opr. red./