Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica W Bystrzycy Dolnej powstanie przedszkole

W Bystrzycy Dolnej powstanie przedszkole

0

Jeszcze w tym roku w Bystrzycy Dolnej powstanie przedszkole. Nowa placówka mieścić się będzie w sąsiedztwie siedziby Świdnickiego Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Budynek nr 55 przeznaczony został do gruntownego remontu i termomodernizacji.

-Utworzenie Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej podyktowane jest potrzebą stworzenia dodatkowych miejsc przedszkolnych na terenie gminy Świdnica oraz brakiem wystarczającej liczby pomieszczeń w budynku Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej dla klasy ósmej, co powoduje konieczność przeniesienia dotychczasowego oddziału przedszkolnego do innego obiektu. Ponadto planowany czas pracy przedszkola od godz. 6.00 do 16.30 umożliwi korzystanie z jego usług rodzicom pracującym, którzy dotychczas korzystali z opieki przedszkolnej poza terenem gminy lub z 5-godzinnej opieki oddziału przedszkolnego w SP Bystrzyca Górna. Trzyoddziałowe przedszkole zapewni miejsca dla 64 dzieci w wieku 3-6 lat. Powyższe uzasadnia również fakt, że od dnia 1 września 2017r. ustawowe prawo do opieki przedszkolnej nabyły również dzieci w wieku trzech lat – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Obecnie w budynku trwają prace adaptacyjne i termomodernizacyjne.  Parter budynku zostanie całkowicie dostosowany, pod względem bezpieczeństwa i potrzeb, dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Po zakończeniu inwestycji już od 1 września tego roku znajdą tam swoje miejsce trzy oddziały przedszkolne. Na wyższych kondygnacjach budynku zlokalizowane będą pomieszczenia administracyjno biurowe i przestrzeń ekspozycyjna, przeznaczona na prezentacje dorobku kulturowego poszczególnych sołectw z tereny gminy Świdnica. Na zapleczu budynku zorganizowany zostanie zakątek malucha z niewielkim, lecz dobrze wyposażonym i bezpiecznym placem zabaw, zaś przed budynkiem powstanie parking.

Z dniem 1 marca ruszył nabór w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Świdnica na rok szkolny 2018/19.

2 marca Rada Gminy Świdnica podjęła uchwałę w sprawie utworzenia Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej.

Rekrutacja do nowego przedszkola w Bystrzycy Dolnej prowadzona będzie przez Szkołę Podstawową w Bystrzycy Górnej. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 74 850 99 65 / www.szkolabg.szkolnastrona.pl.

/Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica/

Poprzedni artykułSarkofag Hochberga zostanie odnowiony [FOTO]
Następny artykułMost zamiast obwodnicy Świebodzic?