Strona główna 0_Slider Tradycje Stołu Wielkanocnego po raz czternasty

Tradycje Stołu Wielkanocnego po raz czternasty

0

Kolejna edycja to kolejny rekord. W jednej z najpopularniejszych imprez na terenie powiatu świdnickiego udział zapowiedziało ponad 60 wystawców. XIV Tradycje Stołu Wielkanocnego już za tydzień, w Niedzielę Palmową.

Wydarzenie swoim zasięgiem obejmuje całą Ziemię Świdnicką, Dolny Śląsk oraz partnerski powiat łowicki, kartuski, tatrzański, powiat Bergstrasse, a także Czeski Raj z miastem Jičin.

– Tradycyjna kuchnia, ludowe obyczaje, wyjątkowe produkty, ale przede wszystkim wspaniali ludzie, którzy już od czternastu lat nas odwiedzają – to stanowi o wyjątkowości Tradycji Stołu Wielkanocnego – mówi wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski. – Z radością patrzę, jak przez czternaście lat impreza rozrasta się, nie tracąc jednocześnie swojego wyjątkowego, ciepłego, rodzinnego klimatu.

W obu halach Szkoły Podstawowej w Marcinowicach pojawią się mieszkańcy całego powiatu świdnickiego, którzy wpisują imprezę w swój świąteczny kalendarz. Od lat Tradycje Stołu Wielkanocnego odwiedzane są przez władze kościelne różnych wyznań. Wśród gości regularnie obecne są władze rządowe, parlamentarzyści oraz samorządowcy z zaprzyjaźnionych gmin i powiatów.

Główna część wydarzenia, podczas którego prezentowane są potrawy przygotowane przez  gminy partnerskie, rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich, organizacje, szkoły, odbędzie się w hali głównej. W hali nr 2 na Kiermaszu Produktu Wielkanocnego zaprezentują się lokalni przedsiębiorcy, producenci i artyści.

– Planujemy, że w Prezentacjach Stołu Wielkanocnego i Kiermaszu Produktu Lokalnego łącznie weźmie udział ponad sześćdziesięciu wystawców z piętnastu gmin – informuje Dawid Sobczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach. – Już dziś wiemy, że prócz smakowania pysznych potraw będzie można zaopatrzyć się w lokalne, zdrowe i unikatowe produkty prosto od ślężańskich (i nie tylko) producentów.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Marcinowicach, ul. Kolejowa 18 i potrwa do godziny 17.00.

Tradycje Stołu Wielkanocnego organizowane są przy współpracy Gminy Marcinowice, Powiatu Świdnickiego oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach.

/Źródło UG Marcinowice, opr. red./

Poprzedni artykułDzień otwarty I LO z mitologią [FOTO]
Następny artykułZłap zimę w obiektyw i wygraj bilety do kina [KONKURS]