Strona główna 0_Slider Dzień otwarty I LO z mitologią

Dzień otwarty I LO z mitologią [FOTO]

0

Tegorocznych kandydatów na uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy podczas Dnia Otwartego przywitało wiele atrakcji, których tematem przewodnim była mitologia grecka. 

Pierwszym krokiem po wejściu było przejście przez wrota Hadesu, za którymi chętni mogli  poznać ofertę szkoły i usłyszeć o warunkach, jakie trzeba spełnić, aby dołączyć do Kasprowiczan. Obecni licealiści wraz w gronem pedagogicznym przygotowali liczne warsztaty i prezentacje związane z mitologią grecką. Uczniowie szkół podstawowych mieli  niepowtarzalną okazję zamienić słowo z przedstawicielami każdego profilu nauczania w I LO.

Warsztaty i prezentacje były związane z mitologią, a ubiór prowadzących wprowadzał młodych kandydatów w klimat antycznej Grecji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: gospodarze zorganizowali spotkanie z językiem francuskim na Polach Elizejskich, warsztaty filozoficzne, pokazali Królestwo Posejdona, gdzie mowa była o biologii, a także zachęcali do rozmowy o fizyce i  herosach w filmach. Na gości czekała fotobudka, a uczniowie z chętnymi grali w szachy lub tańczyli Zumbę.

– Zamierzamy w przyszłym roku szkolnym otworzyć cztery klasy pierwsze: biologiczno – chemiczną, humanistyczno – filmową, politechniczną i matematyczno – geograficzną. Łącznie chcemy przyjąć 120 osób do których dyspozycji oddamy pracownie: fizyczną, chemiczną, biologiczną, informatyczną oraz filmową. I Liceum to boska szkoła – zachęca dyrektor I Liceum, Robert „Zeus” Kaśków.

Kolejne świdnickie licea zaproszą na dni otwarte w kwietniu.

/Tekst i zdjęcia: Artur Ciachowski/