Strona główna 0_Slider Świdnica od podwórza – odc. 7

Świdnica od podwórza – odc. 7 [FOTO]

0

Podwórka Świdnicy coraz częściej zamieniają się w parkingi dla mieszkańców, którym towarzyszy widok zaniedbanych śmietników i niewyremontowanej elewacji. Brak zieleni czy miejsc do wypoczynku jest na porządku dziennym. Zapraszamy na spacer po podwórzach sąsiadujących ze świdnicką Katedrą.

W tym odcinku zaglądamy za fasady kamienic między ulicami Długą, Daleką, Pułaskiego i Środkową.

Ul. Długa – ul. Daleka – ul. Pułaskiego – ul. Środkowa

Ogromne podwórko na zapleczu popularnej cukierni „Kasia”. Dzieli je rząd garaży należących do mieszkańców. Za nimi stoi kilka śmietników. Parking to prawdziwa zmora dla mieszkańców, ponieważ każdy przejazd samochodu podrywa chmurę piaskowego pyłu. Jedynymi zielonymi punktami na mapie są prywatne ogródki przy blokach.  Podwórze stanowi miejsce spotkań chyba wszystkich świdnickich gołębi, które po przegrupowaniu odlatują na dalsze penetrowanie miasta.

Ul. Długa – ul. Pułaskiego

Niewielkie podwórko z płaskorzeźbami przedstawiającymi twarze mieszkańców Świdnicy. Poza nimi na środku stoją śmietniki, trzepaki i drzewa będące pozostałością zieleni tego miejsca. Każdy kawałek terenu wykorzystywane jest jako miejsce dla samochodów.

Kawałek niżej mieszkańcy zadbali o to, aby teren przed blokiem był piękny i zielony. Żywopłot, trawa oraz schludne i przyjemne dla oka pomieszczenie na śmietniki tworzą miejsce, których nie jest za wiele w centrum miasta.

/Zdjęcia i tekst: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułSpadł z 15 metrów na lód [VIDEO]
Następny artykułPiotr Mazurek z Halowym Pucharem Polski!