Strona główna Wydarzenia Świdnica Stworzyli ciekawy film o świątyni Wang

Stworzyli ciekawy film o świątyni Wang [VIDEO]

0

Poetycki film o świątyni Wang zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Na tropie”. Zrealizowali go uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Za swoją wyjątkową pracę zostali nagrodzeni.

Konkurs zorganizowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Celem jego było zaangażowanie młodzieży do poszukiwania wątków wspólnych, zarówno dla Polski, jak i Norwegii oraz miejsc ważnych dla obu krajów. Wątki mogą dotyczyć wielu obszarów takich jak kultura, sztuka, tradycja, historia czy nauka.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy stworzyli poetycki obraz o świątyni Wang. – Ten urokliwy film to synergia działań, talentów, umiejętności grupy uczniów klasy 2d – Marka Pasternaka, Michaliny Grabińskiej, Hanny Stawczyk, Weroniki Twardowskiej, Daniela Dyjaka, Kacpra Poradzisza, dziewcząt z 2c – Marleny Lechowicz, Filomeny Brzezickiej, a także nauczycielki Małgorzaty Szyszki – informuje szkoła.

Młodzież za zdobyte wyróżnienie dostał cenne nagrody, w postaci voucherów o wartości 100 zł każdego z zaangażowanych w projekt uczniów oraz nauczyciela, jak również voucher o wartości 2000 zł dla szkoły na zakup sprzętu sportowego.

Konkurs został sfinansowany ze środków pochodzących z Norwegii, Islandii i Lichtensteinu w ramach Funduszy Norweskich i EOG. – Za nagrody, przygodę, magię tego miejsca w Karpaczu składamy norweskie TAKK (dziękuję) – mówi ekipa autorów.

/oprac. AN/
/materiały – ILO Świdnica/