Strona główna 0_Slider SpoKREWnieni służbą. Policjanci i strażacy zachęcają do oddawania krwi

SpoKREWnieni służbą. Policjanci i strażacy zachęcają do oddawania krwi

0

Tym bezcennym lekiem zawsze warto się podzielić! Strażacy i policjanci z powiatu świdnickiego zapraszają dzisiaj do udziału w akcji „spoKREWnieni służbą”.

Krwi może potrzebować każdy z nas, więc warto się nią podzielić. 7 marca zapraszamy wszystkich na na plac Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy przy al. Niepodległości 8-10, gdzie świdniccy policjanci oraz Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy organizują zbiórkę krwi pod hasłem “spoKREWnieni służbą”. Patronat nad akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – zachęca Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie czekał na dawców do 14.00.

Krew może oddać każdy, kto ma nie mniej niż 18 oraz nie więcej niż 65 lat, waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. W dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie obfitego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty.

/opr. red./
Zdjęcie Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułJedna z czterech… nadal czeka na nowy dom [Aktualizacja]
Następny artykułTwarda woda… prosto ze świdnickich kranów? [FOTO]