Strona główna 0_Slider SP 105 w programie Aktywne Szkoły MultiSport

SP 105 w programie Aktywne Szkoły MultiSport

0

Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy pomyślnie przeszła etap kwalifikacji do Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport, którego celem jest poprawienie poziomu sprawności fizycznej wśród dzieci oraz utrwalenie zdrowych nawyków żywieniowych.

Szczególnie chodzi jednak o współtworzenie (poprzez zaangażowanie różnych grup społecznych i instytucji) otoczenia sprzyjającego aktywnemu stylowi życia. Obecnie jesteśmy po etapie rozgrzewki. Był to moment budowania drużyny i przygotowania planu treningowego. Drużynę Aktywnej Szkoły, razem z dziećmi i nauczycielami, stworzyli także rodzice oraz ludzie aktywni i twórczy. Szkolna drużyna po warsztatach przeprowadzonych z udziałem moderatora Aktywnych Szkół, stworzyła swój plan treningowy na czas udziału w programie, czyli propozycję wprowadzenia prostych, niskobudżetowych zmian, które niemal z dnia na dzień mogą przynieść efekt w postaci dodatkowych, aktywnie spędzonych minut w szkole – mówi Honorata Oberman, szkolny koordynator projektu.

Między 12 marca a 22 czerwca organizatorzy projektu odwiedzą wszystkie zakwalifikowane szkoły. Klasy IV – VII wezmą udział w innowacyjnej, interaktywnej formule testów sprawnościowych EuroFit +, wykorzystującej techniki multimedialne. Wykonując proste ćwiczenia (np. zwis na drążku, skok w dal z miejsca czy próba równowagi), uczniowie biorący udział w teście będą zdobywali kolejne poziomy w grze. Ich zadaniem, w warstwie fabularnej będzie pokonanie potworów stojących po leniwej stronie mocy bezruchu, zwanych Ślamazarami. Oprócz walki z leniwymi potworami, uczniowie rywalizują tylko jako grupa – na poziomie klasy i szkoły, nie ma rywalizacji indywidualnej. Szkoły natomiast przystępują do turnieju dwójkami, rozgrywki są prowadzone w dwóch placówkach równolegle, a liczy się klasyfikacja generalna. Indywidualne wyniki dzieci zostaną przekazane wyłącznie rodzicom, w formie rekomendacji. Nieodłącznym elementem zdrowego trybu życia jest też prawidłowe odżywianie, dlatego uczestnicy turnieju, poza testami sprawnościowymi, będą mogli zagrać w żywieniowe bingo, które w ciekawy i przystępny sposób przybliży im podstawy zdrowej diety. Po zakończonej I Rundzie, zespół Aktywnych Szkół MultiSport opuszcza szkołę na sześć miesięcy i przekazuje nauczycielom, rodzicom oraz uczniom zestaw zaleceń i inspiracji do wykorzystania w okresie pomiędzy testami – możemy przeczytać na stronie organizatora projektu – www.aktywneszkoly.pl

/opr. red./

Poprzedni artykułMieszkańcy powiatu świdnickiego przyłożyli się do rekordu WOŚP!
Następny artykułRozklejał nielegalne ogłoszenia. Kazali mu sprzątać