Strona główna 0_Slider Radny przeprasza portal Swidnica24.pl

Radny przeprasza portal Swidnica24.pl

13

Radny Mariusz Kuc z klubu SLD w Radzie Miejskiej w Świdnicy przeprasza redakcję Swidnica24.pl. Jak się okazało, nie doczytał tekstu ani nie wiedział, jaką opinię wydała Komisja Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury Rady Miejskiej w oficjalnym protokole.

Bezprawne zarzuty radny umieścił we wpisie na portalu społecznościowym oraz w komentarzu na stronie Swidnica24.pl pod informacją z ostatniej sesji Rady Miejskiej o decyzji ws. wykupienia ze środków podatników budynku po lokalu gastronomicznym przy ul. Malinowej, który ma zostać zaadaptowany na potrzeby filii Miejskiej Biblioteki Publicznej i klubu dla mieszkańców. W informacji przypomnieliśmy, że Komisja Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury na marcowym posiedzeniu na prośbę prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej wydała opinię na temat tego zakupu. I była to opinia negatywna:

“KRGiI wróciła do omówienia propozycji Prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej nabycia przez Gminę Miasto Świdnica budynku wybudowanego w latach 80-tych na dzierżawionej od Miasta działce nr 436 o pow. 0,0273, celem lokalizacji w nim filii Biblioteki Publicznej (pismo z dn. 24.01.2018, znak: GGN.6823.5.2017), w związku z pismem Dyr. E. Smoter z dn. 22.02.2018r./znak: GGN.6823.5.2017/, uzupełniającym dane o budynku z operatu szacunkowego.Zdaniem KRGiI istnieje oczywista potrzeba społeczna organizacji dla mieszkańców Kraszowic klubu i przeniesienia filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, jednak proponowane rozwiązanie zakupu zużytego budynku z 1986 roku, wybudowanego na działce należącej do Miasta, którego nawet stan murów jest niepewny, do tego o wątpliwej przydatności na wskazane cele użytkowe, jest nieracjonalne ekonomiczne.” – cytat z protokołu Komisji z dnia 7.03. 2018 roku.

Radny Mariusz Kuc przyznał, że nie wziął pod uwagę opinii komisji, mimo że została przytoczona w tekście. Na żądanie Redakcji radny Kuc zamieścił sprostowania do swoich nieuprawnionych wypowiedzi.Redakcja Swidnica24.pl oświadcza, że każda nieuprawniona próba podważania rzetelności Portalu Swidnica24.pl i rozpowszechniania fałszywych informacji będzie miała finał w sądzie.

Redaktor naczelna Agnieszka Szymkiewicz
Wydawca Marek Kowalski

 

 • sowa

  Każda próba podważenia czego?

 • iras

  Hola , hola !!!!
  Radny mial tyle odwagi cywilnej ,przyznal sie do swojej pomylki .
  A to rzadkosc !!!
  Po co wiec takie srtaszenie ?????

  • Rafa

   Po to, żeby dodać niektórym “odwagi” 😉

   • Mariusz Kuc

    Mi odwagi nie trzeba dodawać. Pozdrawiam.

    • Rafa

     No i dlatego szacunek dla Pana. Ale Pańska postawa to niestety nie standard w tym kraju. Pozdrawiam.

     • Mariusz Kuc

      Dziękuję. Pozdrawiam również

 • Michał Myszkiewicz

  Radnego pamiętam ze stania na bramce z kolegami po fachu – na disco, po paru kielonach zawsze szukał pretekstu aby potrenować i szlifować kunszt walki bokserskiej.
  Nie był w tym najlepszy ani w pierweszym i drugim. XD>LXMCDLL

 • Michał Myszkiewicz

  Pamięć radnego z BRAMKI W KAżDYM ŚWIDNICKIM DISCO -niezapomniane

  • Politolog z Katowic

   a tak z innej beczki: Piotr Tr… i “Kaptur” już wyszli z więzienia? Coś Pan wie na ten temat lub ktoś inny z czytelników ?

 • ryszard kuc

  Brawo Mariusz za obywatelska postawę ! Każdy w życiu ma chwile słabości, ale cenione są te osoby, które potrafią się do tego uczciwie przyznać. Takie też “momenty” w swoim życiu mieli tacy wielcy jak Prezydenci USA czy znani uczeni ! Jestem dumny z twojej postawy, gdy jednocześnie widzę, ze innych na to nie stać !

  • Michał Myszkiewicz

   Ta…brawo