Strona główna 0_Slider Radny przeprasza portal Swidnica24.pl

Radny przeprasza portal Swidnica24.pl

13

Radny Mariusz Kuc z klubu SLD w Radzie Miejskiej w Świdnicy przeprasza redakcję Swidnica24.pl. Jak się okazało, nie doczytał tekstu ani nie wiedział, jaką opinię wydała Komisja Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury Rady Miejskiej w oficjalnym protokole.

Bezprawne zarzuty radny umieścił we wpisie na portalu społecznościowym oraz w komentarzu na stronie Swidnica24.pl pod informacją z ostatniej sesji Rady Miejskiej o decyzji ws. wykupienia ze środków podatników budynku po lokalu gastronomicznym przy ul. Malinowej, który ma zostać zaadaptowany na potrzeby filii Miejskiej Biblioteki Publicznej i klubu dla mieszkańców. W informacji przypomnieliśmy, że Komisja Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury na marcowym posiedzeniu na prośbę prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej wydała opinię na temat tego zakupu. I była to opinia negatywna:

„KRGiI wróciła do omówienia propozycji Prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej nabycia przez Gminę Miasto Świdnica budynku wybudowanego w latach 80-tych na dzierżawionej od Miasta działce nr 436 o pow. 0,0273, celem lokalizacji w nim filii Biblioteki Publicznej (pismo z dn. 24.01.2018, znak: GGN.6823.5.2017), w związku z pismem Dyr. E. Smoter z dn. 22.02.2018r./znak: GGN.6823.5.2017/, uzupełniającym dane o budynku z operatu szacunkowego.Zdaniem KRGiI istnieje oczywista potrzeba społeczna organizacji dla mieszkańców Kraszowic klubu i przeniesienia filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, jednak proponowane rozwiązanie zakupu zużytego budynku z 1986 roku, wybudowanego na działce należącej do Miasta, którego nawet stan murów jest niepewny, do tego o wątpliwej przydatności na wskazane cele użytkowe, jest nieracjonalne ekonomiczne.” – cytat z protokołu Komisji z dnia 7.03. 2018 roku.

Radny Mariusz Kuc przyznał, że nie wziął pod uwagę opinii komisji, mimo że została przytoczona w tekście. Na żądanie Redakcji radny Kuc zamieścił sprostowania do swoich nieuprawnionych wypowiedzi.Redakcja Swidnica24.pl oświadcza, że każda nieuprawniona próba podważania rzetelności Portalu Swidnica24.pl i rozpowszechniania fałszywych informacji będzie miała finał w sądzie.

Redaktor naczelna Agnieszka Szymkiewicz
Wydawca Marek Kowalski

 

Poprzedni artykułDiego musiał jeść własne odchody. Właścicielkę spotka kara?
Następny artykułWieland odzyska nos? 23 tysiące na renowację rzeźby