Strona główna Wydarzenia Świdnica Pordzewiałe balustrady do przemalowania. Będą popielate

Pordzewiałe balustrady do przemalowania. Będą popielate [FOTO]

9

Za ponad 48 tysięcy złotych odnowione zostaną barierki na dwóch mostach nad Bystrzycą. Dzięki temu nowy wygląd zyskają obiekty przy ulicy Westerplatte i u zbiegu ulic Wodnej z Kopernika. Prace powinny zakończyć się najpóźniej 30 kwietnia.

Istniejące biało-niebieskie balustrady już od dłuższego czasu nie prezentowały się najlepiej. Nie dość, że są zniszczone, to zaczęła je powoli zżerać rdza. Mosty przy ulicach Westerplatte i Wodnej to w zasadzie ostatnie nadrzeczne obiekty znajdujące się na terenie Świdnicy, które nie przeszły do tej pory remontu.

Kilka lat temu odnowiony został most w ciągu drogi krajowej nr 35. Z kolei w roku 2009 wyremontowano tzw. most żelazny przy ulicy Wrocławskiej. Wśród odrestaurowanych obiektów można też wymienić most kolejowy na Kraszowicach. W ubiegłym roku powstały też zupełnie nowe kładki pieszo-rowerowe: pierwsza z nich przy kompleksie OSiR-u, zaś druga obok istniejącego mostu przy Wodnej.

Chociaż nie zapowiada się na prędkie rozpoczęcie gruntownego remontu mostów przy ulicach Westerplatte i Wodnej, już za kilka tygodni mieszkańcy będą mogli cieszyć się w tych miejscach ze zdecydowanie bardziej estetycznych balustrad. Po wyczyszczeniu ich powierzchni przez piaskowanie, zostaną one pomalowane na kolor popielaty. Tym razem miasto nie zdecydowało się na wybór, dość charakterystycznej i bijącej po oczach, żółci.

Do końca tygodnia powinny zakończyć się prace przy odnawianiu barierek po południowej stronie mostu przy Wodnej. Do tego czasu piesi nie będą mogli przejść znajdującym się tam chodnikiem, który na czas czyszczenia i malowania został zamknięty.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPowinny być obiektywne i bez reklam. Jak wyglądają nasze gazety samorządowe?
Następny artykułPociągiem do Jedliny-Zdrój w 2021? Kolejarze szykują się do remontu