Strona główna Wydarzenia Świdnica Pordzewiałe balustrady do przemalowania. Będą popielate

Pordzewiałe balustrady do przemalowania. Będą popielate [FOTO]

9

Za ponad 48 tysięcy złotych odnowione zostaną barierki na dwóch mostach nad Bystrzycą. Dzięki temu nowy wygląd zyskają obiekty przy ulicy Westerplatte i u zbiegu ulic Wodnej z Kopernika. Prace powinny zakończyć się najpóźniej 30 kwietnia.

Istniejące biało-niebieskie balustrady już od dłuższego czasu nie prezentowały się najlepiej. Nie dość, że są zniszczone, to zaczęła je powoli zżerać rdza. Mosty przy ulicach Westerplatte i Wodnej to w zasadzie ostatnie nadrzeczne obiekty znajdujące się na terenie Świdnicy, które nie przeszły do tej pory remontu.

Kilka lat temu odnowiony został most w ciągu drogi krajowej nr 35. Z kolei w roku 2009 wyremontowano tzw. most żelazny przy ulicy Wrocławskiej. Wśród odrestaurowanych obiektów można też wymienić most kolejowy na Kraszowicach. W ubiegłym roku powstały też zupełnie nowe kładki pieszo-rowerowe: pierwsza z nich przy kompleksie OSiR-u, zaś druga obok istniejącego mostu przy Wodnej.

Chociaż nie zapowiada się na prędkie rozpoczęcie gruntownego remontu mostów przy ulicach Westerplatte i Wodnej, już za kilka tygodni mieszkańcy będą mogli cieszyć się w tych miejscach ze zdecydowanie bardziej estetycznych balustrad. Po wyczyszczeniu ich powierzchni przez piaskowanie, zostaną one pomalowane na kolor popielaty. Tym razem miasto nie zdecydowało się na wybór, dość charakterystycznej i bijącej po oczach, żółci.

Do końca tygodnia powinny zakończyć się prace przy odnawianiu barierek po południowej stronie mostu przy Wodnej. Do tego czasu piesi nie będą mogli przejść znajdującym się tam chodnikiem, który na czas czyszczenia i malowania został zamknięty.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

 • Pozytywny

  48 tysięcy ?? Masłem to będą malować ? 😛

  • Patryk wrc

   …. Osełką 🙂

  • Krzysztof Czarnecki

   Kluczowe słowo – piaskowanie.

   • Pozytywny

    Drogie to piaskowanie w takim razie. Czy efekt takiego piaskowania jest wart swojej ceny? Pytam bo się na tym nie znam.

    • Krzysztof Czarnecki

     podpowiadam w skrócie: wyszukiwarka -> piaskowanie.

 • Domino

  Będąc w ZHP malowałam z drużyną takie płoty żeby zarobić na obóz. Niewiele to kosztowało a wszyscy byli zadowoleni. Czy dziś trzeba takie prace zlecać za szalone kwoty?

  • Obserwator

   Piaskowales także ? Pokrywales farba antykorozyjną? Wiedziałem ze jak tu wejdę nie zawiodę sie marudzeniem wszechznawcow. Ręce do was opadają. Od rana siedzą na necie i szukają gdzie tu pomarudzic. Brak qrwa słów.

   • Pozytywny

    Najciekawsze jest to , że jak do teraz to tylko Ty tu marudzisz. 😀

  • AnkaH

   ciekawe co by zrobił sanepid i pip jakby młodociani pracownicy malowaliby odpłatnie płoty farbami rozpuszczalnikowymi? 😀