Strona główna 0_Slider Policjanci i przyjaciele grają dla chorej nauczycielki

Policjanci i przyjaciele grają dla chorej nauczycielki [FOTO]

0

W Witoszowie – turniej piłkarski, w Strzegomiu – siatkarski. 21 drużyn z obu dyscyplin rozgrywa mecze, których przesłaniem jest jedno – pomoc w zebraniu środków na leczenie Beaty Łotarewicz, nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Zmagania sportowe połączone będą z licytacjami i zbiórką datków. Charytatywna akcja, zorganizowana przez związek zawodowy policjantów, potrwa do 15.00.

Mecze w Witoszowie zostaną rozegrane w trzech grupach. W sumie w zmaganiach weźmie udział 12 drużyn. Tworzyć je będą: policjanci ze Świdnicy, policjanci z Wydziału Kryminalnego ze Świdnicy, JAKO Team, nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy, DABRO-BAU Makowice, Elektrolux, Areszt Śledczy w Świdnicy, Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu, Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze, Okręgowa Rada Adwokacka, Oldboys Strzegom oraz Darbor.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński:

Każdy mecz w Witoszowie trwać będzie 7 minut, a w przerwach wystąpią świdnickie mażoretki. Około godz. 11.00 przewidywane jest oficjalne rozpoczęcie, przywitanie gości, pierwsze licytacje oraz losowanie nagród. W hali pojawią się znani bokserzy – Piotr Wilczewski oraz Mariusz Wach. Zaplanowany został także pokaz sztuk walk taekwondo Klubu Fighter Klub Kaczmarek (Kaczmarek, Grodowski) wraz z dziećmi z GOKSiR Dobromierz. Wśród pierwszych gości pojawiły się poseł Katarzyna Mrzygłocka i minister edukacji Anna Zalewska.

Na hali OSiR-u w Strzegomiu  gra dziewięć drużyn siatkarskich, w tym m.in. policjanci ze Świdnicy, nauczyciele, „Zastrzyk Siatkówki”, Volley Pasjonaci, Volley Team, Świdnica24, Dobrovolley Dobromierz, Iskra Świdnica oraz Oldboys Strzegom. W Strzegomiu również o godz. 11.00 zaplanowano oficjalne rozpoczęcie i aukcje.

W organizację strzegomskiego turnieju włączyły się szczególnie placówki oświatowe. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 będą wykonywali utwory wokalne. Z pokazem taneczno-wokalnym wystąpi młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu. Swoje rękodzieła w postaci cegiełek na wystawie zaprezentują natomiast podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej ze Strzegomia.

Przedmioty na licytację 10/03/2018

Kolejna prezentacja Przedmiotów jakie będzie można wylicytować podczas turniejów charytatywnych w Witoszowie i Strzegomiu już w tą sobotę 10 marca 2018 Serdecznie Zapraszamy

Posted by NSZZP Świdnica on Dienstag, 6. März 2018

 Wstęp na turnieje jest bezpłatny, ale organizatorzy zachęcają do zakupu cegiełek o wartości 10 zł. Każda cegiełka weźmie udział w losowaniu nagród.

Beata Łotarewicz od dwóch lat zmaga się z agresywnym rakiem piersi. Mimo operacji nastąpiły przerzuty do kręgosłupa, bioder, kości udowych, żeber oraz kości czaszki oraz płuc. Nauczycielka ze Świdnicy wspólnie z mężem, byłym policjantem, na własny koszt podjęła próbę weryfikacji materiału pooperacyjnego. Kobieta zbiera środki na badania i dalsze leczenie.

/red./
Zdjęcia archiwum i Dariusz Nowaczyński