Strona główna Sport Inne Pingpongiści z Lutomi Dolnej najlepsi w strefie

Pingpongiści z Lutomi Dolnej najlepsi w strefie

0

Młodzi zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej nie mieli sobie równych podczas organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy, Drużynowego Turnieju Tenisa Stołowego w Krosnowicach.

W turnieju finałowym strefy wałbrzyskiej udział wzięło 9 drużyn chłopców i 8 zespołów dziewcząt. Gminę Świdnica reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Lutomi Dolnej: Dominik Studnicki, Marek Duma oraz Bartek Kacprzak. Chłopcy początkowo wygrali swoją grupę, pokonując zawodników z Olesna i Ząbkowic Śląskich. W rundzie finałowej zwyciężyli drużyny z Międzylesia i Ołdrzychowic, zajmując pierwsze miejsce w całym turnieju.

Zawody stały naprawdę na wysokim poziomie. U niektórych chłopców dało się zauważyć niezłą technikę. To efekt pracy w szkołach i klubach, gdzie na co dzień trenują. Nasi uczniowie od początku zawodów byli bardzo skoncentrowani i wierzyli, że mogą odnieść sukces – komentuje opiekunka tenisistów Anna Staniszewska, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej. – Cieszymy się bardzo, że udało nam się pokonać wielu dobrych zawodników. Niektórzy z nich grają w klubach sportowych, my na co dzień trenujemy w szkole. Najważniejsze jednak, aby grać systematycznie, bo tylko trening czyni mistrza – dodają chłopcy.

Dzięki temu zwycięstwu młodzi adepci ping ponga z Lutomi Dolnej awansowali do finału dolnośląskiego, który odbędzie się w połowie marca w Brzegu Dolnym.

Poprzedni artykułPromocje w marketach? Trzeba patrzeć na nie przez lupę
Następny artykułŚwidniczanie zebrali 6 tys. zł. Pierwsze metry „dobra” ułożone [FOTO]