Strona główna Sport Piłka nożna Odrobili straty z jesieni z nawiązką…

Odrobili straty z jesieni z nawiązką…

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica z Ligi Dolnośląskiej Juniorów wzięli srogi rewanż na ekipie Ślęzy Wrocław za jesienną porażkę w Świdnicy (1:3). W rewanżu wyżej notowana Ślęza chciała po raz drugi w tym sezonie pokonać świdniczan, ale tym razem wyraźnie lepsi byli nasi zawodnicy. Poloniści po golach Szymona Tragarza, Jakuba Sikory, Kamila Hądzlika i Damiana Kucharskiego pokonali miejscowych aż 4:1!

Ogromne gratulacje, słowa uznania i podziękowania dla całej drużyny za walkę, zaangażowanie i ciężką pracę w tym spotkaniu. Cieszy to, że dziś popracowaliśmy na boisku całym zespołem, do czego docelowo mocno dążymy, a co zaprocentowało dobrą grą w destrukcji i pozwoliło osiągnąć świetny rezultat. Bardzo dobrze weszliśmy w to spotkanie, co zakładaliśmy sobie przed meczem. Koncentracja i uważna gra drużyny od pierwszej minuty, pozwoliła nam na błyskawiczne objęcie prowadzenia (40. sekunda – główka Szymona Tragarza po dośrodkowaniu Macieja Mazanki), a następnie na podwyższenie rezultatu (drugą asystę Mazanki po doskonałej zespołowej akcji na gola zamienił Jakub Sikora). Dwubramkowe prowadzenie rozluźniło zdecydowanie naszą drużynę, która oddała kompletnie pole przeciwnikowi, co niestety skończyło się utratą gola i nerwową końcówką pierwszej części gry. Na drugą połowę wyszliśmy znów mocno skoncentrowani, chcąc udowodnić, że przyjechaliśmy walczyć o pełną pulę. Chwilę po zmianie stron obserwowaliśmy akcję zawodników wprowadzonych po przerwie. Bartłomiej Kurzeja dośrodkował futbolówkę z prawej strony boiska, a akcję idealnie wykończył mocnym uderzeniem z powietrza Kamil Hądzlik. Na szczęście nie popełniliśmy błędu z pierwszej połowy spotkania i nie rozluźniliśmy się. Mnóstwo walki na całej długości i szerokości boiska, bardzo dobra gra bloku defensywnego oraz środka pola w odbiorze, pozwalały nam na zagrażanie bramce Ślęzy, a w rezultacie „dobicie” gospodarzy. Bardzo dobrym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Damian Kucharski, ustalając wynik spotkania. Ostatecznie wygrywamy 4:1, przywożąc komplet punktów z trudnego terenu – relacjonuje przebieg spotkania trener świdnickiego zespołu Szymon Majcherczyk.

Ślęza Wrocław – Polonia-Stal Świdnica 1:4 (1:2)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Depta (46′ Kurzeja), Florian, Bieniasz, Mazanka (85′ Podolak), Czarny (82′ Ciuba), Kucharski, Somala, Sikora, Tragarz (46′ Hądzlik), Sawa (75′ Romaniuk)