Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Nowoczesny sprzęt multimedialny dla szkół

Nowoczesny sprzęt multimedialny dla szkół [FOTO]

0

Dzięki dotacji w wysokości 150 tys. zł trzy gminne placówki oświatowe zyskały nowoczesny sprzęt multimedialny. Tablice, laptopy, tablety, urządzenia wielofunkcyjne, klocki LEGO do programowania czy platformy edukacyjne będą pomagać w nauce uczniom szkół podstawowych z Lutomi Dolnej, Mokrzeszowa i Pszenna.

Projekt „Równe szanse w Gminie Świdnica”, współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, którego celem jest podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, oraz rozwijanie indywidualnego podejścia do ucznia, szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Łącznie do trzech szkół biorących udział w projekcie trafiło ogółem –  5 tablic multimedialnych z projektorami, 15 laptopów,1 kserokopiarka, 4 urządzenia wielofunkcyjne, 16 tabletów, 8 zestawów klocków lego do nauki programowania, pomoce dydaktyczne do nauk matematyczno-przyrodniczych, gry edukacyjne i łamigłówki, plansze i modele edukacyjne, zestawy do eksperymentów, szachy/warcaby oraz zestawy pomocy do gabinetów logopedycznych.

-Wszystkie szkoły otrzymały dostęp do platformy edukacyjnej wraz z zasobami do wszystkich przedmiotów zgodnych z podstawami programowymi na poziomie szkoły podstawowej –nauczyciela oraz uczniowie i ich rodzice otrzymali hasła dostępowe, aby mogli korzystać z zasobów zarówno na zajęciach w szkole jak i w domu – podkreśla Maria Jaworska, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty.

/Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica/

Poprzedni artykułRadnych wybierzemy inaczej, lokale wyborcze bez zmian
Następny artykułTym razem breakdance na Wielkiej Rapsodii Świdnickiej