Strona główna Kultura Tym razem breakdance na Wielkiej Rapsodii Świdnickiej

Tym razem breakdance na Wielkiej Rapsodii Świdnickiej

0

24 marca w Klubie Bolko w Świdnicy nastąpi piąta odsłona Wielkiej Rapsodii. Impreza znana z bitew freestyle’owych raperów – poświęci najbliższą edycję tancerzom. Oprócz pojedynków breakdance będzie można zobaczyć też premierowy koncert Propatus.

Świdnicki Ośrodek Kultury organizuje WRŚ od 2014 roku. Podczas wcześniejszych edycji można było zobaczyć na scenie takich zawodników jak Filipek, Bober, Milu a z koncertami pojawiali się m.in. Trzeci Wymiar, Modulators czy Mielzky.

Zbliżające się wydarzenie pozwoli zagłębić się w kolejny z filarów hip-hopu: breakdance. Na uczestników turnieju czeka 700 zł w puli nagród. Podkłady zagra DJ Markowy a sędziować będzie – Baran, który tańczy od 2000 roku i jest założycielem dwóch ekip: Sweeping Crow i Breaknuts, od 10 lat mieszka we Wrocławiu a pochodzi z Gogolina. W jury znajdą się też Bartek z Wągrowca, który swoją przygodę z tańcem zaczął w 2003 roku z Low Gravity Crew, a obecnie reprezentuje ekipę Crate of Wax, a także pochodzący z Kątów Wrocławskich Kamej, tańczy od 16 lat, zaczynał w ekipie Leszcze Squad, a teraz reprezentuje grupę Crate of Wax.

Wstępna rozpiska godzinowa
(godziny mogą ulec zmianie w zależności od ilości uczestników turnieju!)
13:00 – rozpoczęcie rejestracji uczestników / rozgrzewka
15:00 – rozpoczęcie turnieju breakdance
18:00 – finały / pokazy jurorów
19:00 – koncert Propatus

Na zakończenie imprezy wystąpi Propatus – świdnicka ekipa hip hop’owa, w skład której wchodzą Łoker (Pogromcy Każdej Ilości) oraz Ancientt & Marc The Drummer (muzyka x produkcja). Właśnie kończą produkcję pierwszego wspólnego projektu, który ukaże się jeszcze w tej połowie roku. Album o nazwie “W imię hip hopu” to zlepek funkowych i klasycznych podkładów oraz mocnych wersów, w głównej mierze obrazujących podejście ekipy do nowoczesnej muzyki jak i życia codziennego. Pierwsze fragmenty do odsłuchu dostępne TUTAJ.

Do godziny 18:00 obowiązuje wstęp wolny. Osoby które pojawią się po tej godzinie będą musiały kupić bilet w cenie 10 zł. Szczegółowe informacje o wydarzeniu można śledzić m.in. na facebook’u WRŚ

/Bartosz Łabuda, Świdnicki Ośrodek Kultury/
/Zdjęcie: Crate of Wax/

Poprzedni artykułNowoczesny sprzęt multimedialny dla szkół [FOTO]
Następny artykułPodwyżki zamiast Fokkera i gazety samorządowej? Awantura na sesji